Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Podsumowanie III edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej - „Przyhamuj, życie przed Tobą” w roku szkolnym 2015/2016.

Drukuj
Opublikowano: 21 czerwca 2016
Wpisany przez: Marek Wąsowski

10 czerwca 2016 r. na terenie Centrum Szkolenia Kierowców i Doskonalenia Techniki Jazdy "Delta" s.c. w Polskiej Nowej Wsi odbyło się Finał III Edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą!” w roku szkolnym 2015/2016 oraz podsumowanie IV edycji Honorowego Certyfikatu Opolskiego Kuratora Oświaty „Bezpieczna Szkoła”.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa opolskiego, a także uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach. Spotkanie otworzył Opolski Wicekurator Oświaty Artur Zapała, wśród gości znaleźli się: doradca Wojewody Opolskiego Jerzy Naszkiewicz, Przewodniczący Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szymon Ogłaza, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu Edward Kinder, Wójt Gminy Komprachcice Leonard Pietruszka, Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Opolu Marek Pańka, przedstawiciel Centrum Szkolenia Kierowców i Doskonalenia Techniki Jazdy "Delta" s.c. Bogdan Harmata, a także przedstawiciele Policji i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty w Opolu.

W trakcie spotkania Opolski Wicekurator Oświaty wręczył również Publicznemu Gimnazjum nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Brzegu Certyfikat Bezpiecznej Szkoły, który otrzymują placówki dbające w wyróżniający sposób o bezpieczeństwo swoich uczniów.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w wykładach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzonych przez Macieja Milewskiego z KWP w Opolu oraz Henryka Dojkę z WORD w Opolu. Następnie 11 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z woj. opolskiego wzięło udział w Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda precyzyjna samochodem osobowym oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Klasyfikacja generalna Konkursu:

I miejsce: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu.

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem.

III miejsce: Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku.

Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu dla najlepszego kierowcy Konkursu zdobył Mateusz Kantor reprezentujący Publiczne - Technikum Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu.

Wyróżnienie za Najlepszy wynik w konkurencji "I pomoc przedmedyczna" zdobyły Nikola Kalina i Nikola Warzecha - uczennice Publicznego Liceum Ogólnokształcące

Nr I im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu.

W trakcie spotkania uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach bezpiecznej jazdy na płycie poślizgowej oraz skorzystać z symulatorów zderzeń i dachowania.

W ramach Kampanii w roku szkolnym 2015/2016 zorganizowano 10 spotkań, w których wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych (zawodowych), a także przedstawiciele władz powiatów - ogółem ponad 1000 uczestników.

Choć III edycja Opolskiej Kampanii Edukacyjnej zakończyła się formalnie w czerwcu tego roku, to cele Programu „Przyhamuj, życie przed Tobą” będą kontynuowane w kolejnych latach, a o ich formule będziemy na bieżąco informować.

Partnerzy Kampanii:

Partnerzy Finału III Edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą!” w roku szkolnym 2015/2016:

Gmina Komprachcice.

Centrum Szkolenia Kierowców i Doskonalenia Techniki Jazdy "Delta" w Polskiej Nowej Wsi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Komprachcicach.

 

Harcerski Klub Ratowniczy "Finezja" Kędzierzyn-Koźle.

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014