Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Kształcenie nauczycieli przedmiotów dwujęzycznych – Kurs języka hiszpańskiego.

Drukuj
Opublikowano: 12 września 2012
Wpisany przez: Piotr Czapka

Kurs przeznaczony dla nauczycieli przedmiotów nie językowych pracujących w sekcjach dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w Polsce oraz nauczycieli ze szkół , których dyrektorzy planują utworzenie takich sekcji.

Nauczyciele po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji będą mogli nauczać swój przedmiot częściowo w języku hiszpańskim. Wyjątkowo i tylko w sytuacji, gdyby była wystarczająca liczba miejsc, zostaną przyjęci na kurs również nauczyciele języków obcych innych od hiszpańskiego.

Opis kursu:

  • Kurs podobny do Programu EuroProf przez Internet.

  • Trwa 3 lat.

  • Każdego roku odbywa się 180 godzin kursu przez Internet za pośrednictwem programu AVE Instytutu Cervantesa. Kształcenie on-line uzupełnione jest intensywnymi kursami stacjonarnymi języka hiszpańskiego w Sulejówku, (dwa zjazdy, najprawdopodobniej w styczniu i lipcu; w sumie 90 godzin zajęć). Osobami prowadzącymi kursy są nauczyciele Instytutu Cervantesa. Obecność na obu kursach jest obowiązkowa.

  • Uczestniczący w kursie nauczyciele mają obowiązek przystąpić do egzaminu DELE B2 po ukończeniu trzeciego roku nauki. Zdanie egzaminu DELE B2 jest warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia kursu.

  • Kurs oraz zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym ORE w Sulejówku podczas części stacjonarnej kursu są bezpłatne. Uczestnicy kursu opłacają wpisowe na egzamin DELE.

  • Prezentacja programu AVE oraz wyjaśnienia dotyczące jego użytkowania będzie miało miejsce w październiku w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Obecność na prezentacji jest obowiązkowa.

Miejsce odbywania kursu:

Platforma internetowa AVE oraz spotkania w ośrodku szkoleniowym ORE w Sulejówku.

Data rozpoczęcia: październik 2012

Wymogi, jakie muszą spełniać uczestniczący nauczyciele:

  • Bycie nauczycielem przedmiotu nie językowego w szkole gdzie jest nauczany język hiszpański i mającej w planach zaoferowanie nauczania dwujęzycznego z językiem hiszpańskim. Wyjątkowo będą mogli być to również nauczyciele języków obcych innych od hiszpańskiego o ile będzie możliwe nauczanie przez nich hiszpańskiego po ukończeniu kursu.

  • Pisemna deklaracja nauczyciela oraz Dyrektora szkoły, że dany nauczyciel po ukończeniu będzie gotowy do nauczania części przedmiotu w języku hiszpańskim oraz zobowiązanie dyrekcji szkoły, że ułatwi nauczycielowi obecność w części stacjonarnej kursu.

  • Komputer z dostępem do Internetu i środki niezbędne do realizacji kursu.

  • Liczba miejsc: 30.

Dodatkowe informacje:

Dokumenty (wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy wysłać wcześniej faxem lub zeskanowaną pocztą elektroniczną. Następnie prosimy o przesłanie oryginałów na niżej zamieszczony adres.

Informacje i zapisy:

ORE. Adres: AL. Ujazdowskie 28, 00-478 Warszawa.

 Tel: (22) 345-37-75, fax: (22) 345-37-70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

. Pani Anna Sułek

Formularz zgłoszeniowy na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji w zakładce Wydział Edukacji Językowej:

http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&;view=article&id=2431:kurs-jzyka-hiszpaskiego-qksztacenie-nauczycieli-przedmiotow-nauczanych-dwujzycznieq&catid=131:szkolenia&Itemid=1558

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014