Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Bezpłatna konferencja „Informatyka od najmłodszych lat. Zabawy, gry, roboty i programowanie" w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

Drukuj
Opublikowano: 25 kwietnia 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Kuratorium Oświaty w Opolu i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji zapraszają nauczycieli informatyki wszystkich etapów edukacyjnych na konferencję „Informatyka od najmłodszych lat. Zabawy, gry, roboty i programowanie".

Tematyką konferencji jest wprowadzanie do szkół nowej podstawy programowej informatyki. Konferencję poprowadzi Pan prof. Maciej Sysło - członek Rady ds. edukacji informatycznej, współautor nowej podstawy programowej nauczania informatyki oraz autor „mapy drogowej". W trakcie konferencji omówiony zostanie cel i zakres wprowadzanych zmian, w tym możliwość realizacji innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2016/17 związanej z wdrażaniem nauki programowania.

Konferencja odbędzie się 5 maja 2016 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu przy ul. Głogowskiej 27, w sali 1.7, w godzinach:

  • 8:30-10:00 Szkoły podstawowe - gr. I
  • 11:00-12:30 Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
  • 13:30-15:00 Szkoły podstawowe - gr. II

Zapisy na konferencji w formie elektronicznej dostępne są pod adresem: www.rcre.opolskie.pl, Konferencja: Informatyka od najmłodszych lat. Zabawy, gry, roboty i programowanie. Realizacja proponowanej podstawy programowej. 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014