Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

XIX Seminarium Śląskie „Edukacja mniejszościowa w Polsce – wczoraj-dziś-jutro” 24 – 27 września 2014r., w Kamieniu Śląskim

Drukuj
Opublikowano: 16 września 2014
Wpisany przez: Andrzej Popiołek

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oaz Stowarzyszeniem Bibliotek Caritas im. Św. Karola Boromeusza, Duszpasterstwem Grup Mniejszości Narodowych Diecezji Opolskiej, Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz  Stowarzyszeniem Pielęgnowania Sztuki   i Kultury Śląskiej organizuje seminarium, które odbędzie się w terminie od 24 do 27  września 2014r., na Zamku w Kamieniu Śląskim.

W ramach planowanego przedsięwzięcia omówione zostaną poszczególne zagadnienia dotyczące edukacji mniejszościowej w Polsce m.in. ustawodawstwo i rozwiązania polskie w zakresie ochrony języków mniejszości, modele rozwoju edukacji, zagrożenia dla rozwoju języka mniejszości oraz problematyka związana z nauczaniem języka mniejszościowego w Polsce.

Opolski Kurator Oświaty zachęca zainteresowane osoby do wzięcia udziału w tym seminarium.

We wszystkich sprawach dotyczących konferencji do dyspozycji pozostaje p. Patrycja Wiencek-Baron z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Zaproszenie

Program

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014