Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Obchody Święta Wolności

Drukuj
Opublikowano: 30 maja 2014
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych województwa opolskiego

serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez Samorząd Województwa Opolskiego

Uroczystości odbędą się w dniu 4 czerwca 2014 r. na Placu Wolności w Opolu w godz. 12.00 – 14.00.

W ramach programu obchodów Święta przewidziany jest program edukacyjno – wychowawczy, skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, mający na celu kształtowanie postaw patriotycznych i uświadomienie młodemu pokoleniu wartości i znaczenia odzyskanej wolności i niepodległości.

Zaproszenie Marszałka Województwa

Program Obchodów 25 Lat Wolności

Finaliści etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

Drukuj
Opublikowano: 12 marca 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, ze finalistami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce” rozegranego w dniu 11 marca 2014 r. w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu zostali:

  1. Andrzej Strzałkowski – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego w Nysie;
  2. Karol Stanioch – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu;
  3. Marlena Chmielewska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu.

Serdecznie gratulujemy

„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

Drukuj
Opublikowano: 06 marca 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo

W dniu 11 marca 2014 r. o godz. 11.00 w Centrum Nauk Przyrodniczych, przy ul. Powstańców Śląskich 19 w Opolu odbędzie się II etap (wojewódzki) Ogólnopolskiego Konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Zapraszamy wszystkich zakwalifikowanych do tej części konkursu uczniów wraz z opiekunami.

Aneks do regulaminu konkursu

Drukuj
Opublikowano: 16 stycznia 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo

W załączeniu przedstawiam aneks do regulaminu konkursu "25 działalności Senatu RP w wolnej Polsce"

Ogólnopolski konkurs „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

Drukuj
Opublikowano: 01 października 2013
Wpisany przez: Halina Pilarz

Kancelaria Senatu dla uczczenia 25 rocznicy przemian ustrojowych i demokratycznych w naszym kraju, a także pierwszych, wolnych, demokratycznych wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, planuje w roku szkolnym 2013/2014 przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce” skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej.

Celem konkursu jest nie tylko popularyzacja wiedzy o działalności Senatu i senatorów, ale również przybliżenie młodzieży funkcjonowania państwa i prawa.

Kancelaria Senatu planuje przeprowadzenie w dwóch etapach, po których zostaną wyłonieni finaliści. Zwieńczeniem zmagań konkursowych będzie przyjazd młodzieży wraz z opiekunami do Warszawy na symulację obrad Senatu RP z udziałem członków Prezydium i zaproszonych gości.

Z ramienia Kancelarii Senatu, sprawami dotyczącymi konkursu zajmuje się Pani Małgorzata Szydłowska – główny specjalista w Dziale Edukacji Obywatelskiej Biura Komunikacji Społecznej (tel. 22 694 92 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Koordynowaniem  konkursu w województwie opolskim zajmują się:
Pani Halina Pilarz – st. wizytator, tel. 77 45 24 526, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;
Pani Wiesława Kostrzewa-Andros –zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji, Tel. 77 45 24 420, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W załączeniu regulamin konkursu oraz harmonogram konkursu.

Szczegóły na stronie internetowej http://www.senat.edu.pl

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014