Wyniki I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.
W dniu 29 kwietnia 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.
W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:
Kategoria: szkoła podstawowa – komiks
1 miejsce:
Wiktoria Stranczik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie
2 miejsce:
Igor Łęczyński-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dzierżona w Karłowicach
3 miejsce: nie przyznano
Wyróżnienia:
Julia Czubała-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
Julia Koik-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie.
Kategoria: szkoła podstawowa – prezentacja multimedialna
1 miejsce:
Sebastian Stemplewski-Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu
2 miejsce:
Krzysztof Kurmański-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach
3 miejsce:
Michał Oronowicz-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe
Wyróżnienia:
Ewa Cichon-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe
Michał Derka-Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Przełęk
Julia Konieczny-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Walcach
Michał Wachnicki-Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu.
Kategoria: szkoła podstawowa – praca plastyczna
1 miejsce:
Michaela Zemełka-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
2 miejsce:
Kacper Jakimów Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu
3 miejsce:
Maria Prochorec Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu
Wyróżnienia:
Sara Furgała-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach
Emilia Dembończyk-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Emilia Szadura-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Karol Pytlik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Aleksander Wolny-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
Sara Kasek-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach.
Kategoria: gimnazjum - prezentacja multimedialna
1 miejsce:
Agata Muszyńska-Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu
2 miejsce:
Andrea Pownuk Publiczne Gimnazjum w Radłowie
3 miejsce:
Kacper Mazur Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu.
Kategoria: gimnazja – komiks
1 miejsce
Emil Zacharewicz Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu.
Kategoria: gimnazjum – praca plastyczna
Wyróżnienia:
Daria Strzelecka-Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Anna Sorowka Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 18 maja 2015 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera mieszczącej się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 24.