Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu im. Polskich Olimpijczyków wyróżniona w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Drukuj
Opublikowano: 04 października 2016
Wpisany przez: Piotr Dańkowski

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu im. Polskich Olimpijczyków została wyróżniona przez Ministra Sportu i Turystyki pana Witolda Bańkę na uroczystej gali podsumowującej Europejski Tydzień Sportu, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 30 września 2016 r.

Nagrodę z rąk ministra odebrali autor wyróżnionego zdjęcia w konkursie fotograficznym „FotoAktywność” Europejskiego Tygodnia Sportu „BeActive” – pan Adrian Lewandowski oraz organizator wydarzenia Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu (link: http://psp2.opole.pl/web.n4?go=2207) – wicedyrektor szkoły Roman Stelmaszyk.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zdjęcie pana Adriana znalazło się wśród równorzędnie nagrodzonych 25 wydarzeń sportowych z 877 w całej Polsce. W Europejskim Tygodniu Sportu wzięło udział blisko 150 tysięcy uczestników.

Na gali obecni także byli ambasadorowie projektu: mistrz paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż – Maciej Lepiato, czwarta w Rio de Janeiro, sztangistka – Justyna Kozdryk oraz były piłkarz ręczny – Artur Siódmiak.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014