Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Drukuj
Opublikowano: 24 lipca 2017
Wpisany przez: Robert Gwóźdź

Uprzejmie informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został udostępniony zaktualizowany w 2017 r. „Poradnik Bezpiecznego wypoczynku - Aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku”.

Poradnik znajduje się w zakładce „Wypoczynek”, gdzie można go pobrać nieodpłatnie lub pod linkiem: https://men.gov.pl/strony/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.html

Polecamy także strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:
1. Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” http://polakzagranica.msz.gov.pl/.
3. Bezpłatna aplikacja iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie https://www.msz.gov.pl/pl/ipolak.
4. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

Jednocześnie Rzecznik Praw Dziecka informuje o podejmowanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka działaniach i kampaniach społecznych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Rzecznika Praw Dziecka, ul. Przemysłowa 30/3200-450 Warszawa telefon: (22) 583 66 00 fax: (22) 583 66 96; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014