Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

„Konferencja 800 lat Opola”

Drukuj
Opublikowano: 18 maja 2017
Wpisany przez: Romuald Florczak

Przedstawiciel Opolskiego Kuratora Oświaty wziął udział w zorganizowanej w dniu 10 maja br. w Opolu konferencji popularnonaukowej poświęconej 800-letniej rocznicy powstania stolicy naszego województwa, pn.

„Osiem wieków miasta Opola 1217-2017”,

Organizatorem i jednocześnie gospodarzem konferencji było Publiczne Liceum nr VI w Opolu.

               Po rozpoczęciu i wykładzie wprowadzającym inicjatora konferencji, Pana Tomasza Kowalskiego, nauczyciela historii w PLO nr VI, który przedstawił uczestnikom dzieje miasta Opola, wystąpiła dr Magdalena Przysiężna – Pizarska reprezentująca Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego. W swojej prelekcji przedstawiła prace archeologiczne i ich efekty na przestrzeni od lat 30-tych do współczesnych, przybliżając jednocześnie uczestnikom pojęcie archeologii jako nauki. Z kolei dr Monika Ożóg z Uniwersytetu Wrocławskiego ukazała najciekawsze zabytki architektoniczne Opola przybliżając ich historię, okoliczności powstania, oraz ich powiązania z architekturą podobnych kręgów kulturowych.

                W drugiej części konferencji, po prezentacjach przygotowanych przez uczniów, zostały ogłoszone wyniki konkursu gry miejskiej pt. „ Jak szybko biega opolski książę”.

                W konferencji wzięli udział uczniowie i nauczyciele PLO nr VI, oraz zaproszeni goście, wśród których znalazła się m.in. dr Irena Koszyk, Naczelnik Wydziału Oświaty w Opolu.

                Konferencja, jest przedsięwzięciem cyklicznym, a tegoroczna edycja była dziesiątą, jubileuszową, przygotowaną przez nauczycieli i uczniów szkoły.

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014