Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Spotkanie w ramach opolskiej Kampanii Edukacyjnej związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - Brzeg 18 marca 2014 r.

Drukuj
Opublikowano: 20 marca 2014
Wpisany przez: Rafał Rippel

Kolejne spotkanie w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej związanej z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym oraz reagowaniem na niewłaściwe zachowania kierujących pojazdami odbyło się 18 marca 2014r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież brzeskich szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszej części spotkania Dominik Grabowski, instruktor nauki jazdy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu omówił zagadnienia związane z doskonaleniem umiejętności prowadzących pojazdy w ramach Akademii Bezpiecznego Młodego Kierowcy – inicjatywy WORD pozwalającej wszystkim chętnym na doskonalenie umiejętności w zakresie kierowania pojazdami mechanicznymi. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Brzegu przedstawił stan bezpieczeństwa drogowego w powiecie ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn wypadków śmiertelnych. Z kolei podinsp. Maciej Milewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przedstawił mapę wypadków drogowych na Opolszczyźnie, zwrócił uwagę na najczęstsze przyczyny ich powstawania, a także omówił działania Policji w zakresie profilaktyki, przeciwdziałania tragicznym następstwom zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców. W tej części spotkania młodzież skomponowała również katalog zachowań młodego kierowcy.

Uczestnicy spotkania mieli też możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych pokazujących różne zachowania kierowców na drogach oraz reakcje kierujących po spożyciu alkoholu. Mogli również sprawdzić swoje zachowania w alkogoglach symulujących reakcję po spożyciu alkoholu.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014