Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Spotkanie w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – Namysłów 22 maja 2015r.

Drukuj
Opublikowano: 28 maja 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

 522159122 maja 2015r. odbyło się spotkanie w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej związanej z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym w Publicznym Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. W spotkaniu uczestniczyło ponad stu uczniów i nauczycieli z gimnazjów powiatu namysłowskiego. W spotkaniu wziął udział zastępca burmistrza Namysłowa, Artur Włodarczyk. Po powitaniu uczestników przez dyrektora Szkoły, Artura Matkowskiego, głos zabrał Rafał Rippel, Opolski Wicekurator Oświaty, który przedstawił główne cele i znaczenie prowadzonej kampanii. Następnie przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zapoznała młodzież z mapą wypadków drogowych na Opolszczyźnie, zwróciła uwagę na najczęstsze przyczyny ich powstawania, a także omówiła działania Policji w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania tragicznym następstwom zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W kolejnej części spotkania Dominik Grabowski, instruktor i egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, zapoznał uczestników z zasadami uzyskiwania uprawnień do prowadzenia motoroweru, a także zwrócił uwagę na zasady przygotowania kierowcy oraz motoroweru do jazdy. Później uczniowie wzięli udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, który przygotowali i przeprowadzili uczniowie namysłowskiego gimnazjum oraz uczestniczyli w pokazie przygotowanym przez strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Namysłowie.

W trakcie spotkania przeprowadzono również konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Zwycięskie drużyny, otrzymały kamizelki odblaskowe, a pozostali uczestnicy konkursu opaski odblaskowe.

Dużą atrakcją dla młodzieży była możliwość wzięcia udziału w jazdach samochodem wyposażonym w troleje oraz w konkursach z wykorzystaniem alkogogli.


Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014