Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Spotkanie w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej - „Przyhamuj, życie przed Tobą” – Nysa, 7 kwietnia 2016 r.

Drukuj
Opublikowano: 11 kwietnia 2016
Wpisany przez: Marek Wąsowski

7 kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. odbyło się spotkanie w ramach III edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne powiatu nyskiego. 

 

Po powitaniu uczestników przez Henryka Mamalę - Dyrektora Centrum, głos zabrał Rafał Rippel - Opolski Wicekurator Oświaty, który przedstawił główne cele i znaczenie prowadzonej kampanii. Następnie Dominik Grabowski, instruktor i egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, zapoznał uczestników z zasadami uzyskiwania uprawnień do prowadzenia samochodu, a także zwrócił uwagę na zasady przygotowania kierowcy oraz samochodu do jazdy. Kolejny z prelegentów, Marek Pańka - Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Opolu, przedstawił 10 Złotych Zasad kampanii Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego "Action for Road Safety" oraz zaprezentował działalność klubów i organizacji zrzeszających miłośników sportów motorowych. Z kolei podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, omówił mapę wypadków drogowych na Opolszczyźnie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu nyskiego, zwrócił uwagę na najczęstsze przyczyny ich powstawania, a także scharakteryzował działania Policji w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania tragicznym następstwom zdarzeń drogowych z udziałem młodych uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie części pierwszej spotkania reprezentacje szkół rywalizowały w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, którego uczestnicy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe.

W drugiej części spotkania młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach na symulatorze zderzeń i symulatorze dachowania.

Kolejne spotkanie w ramach III edycji Kampanii „Przyhamuj – życie przed Tobą!”, dla uczniów powiatu oleskiego, odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014