Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Spotkanie w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej - „Przyhamuj, życie przed Tobą” – Dobrodzień, 22 kwietnia 2016

Drukuj
Opublikowano: 26 kwietnia 2016
Wpisany przez: Marek Wąsowski

22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu odbyło się spotkanie w ramach III edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne powiatu oleskiego.

Po powitaniu uczestników przez Joachima Wloczyka - Dyrektora Zespołu Szkół, w imieniu Opolskiego Kuratora Oświaty głos zabrał Marek Wąsowski, który przedstawił główne cele i znaczenie prowadzonej kampanii. Następnie podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu omówił mapę wypadków drogowych na Opolszczyźnie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu oleskiego, zwrócił uwagę na najczęstsze przyczyny ich powstawania, a także scharakteryzował działania Policji w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania tragicznym następstwom zdarzeń drogowych z udziałem młodych uczestników ruchu drogowego. Z kolei Dominik Grabowski, instruktor i egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, zapoznał uczestników z zasadami uzyskiwania uprawnień do prowadzenia samochodu, a także zwrócił uwagę na zasady przygotowania kierowcy oraz samochodu do jazdy. Na zakończenie części pierwszej spotkania reprezentacje szkół rywalizowały w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, którego uczestnicy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe.

W drugiej części spotkania młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach na symulatorze zderzeń i symulatorze dachowania.

Kolejne spotkanie w ramach III edycji Kampanii „Przyhamuj – życie przed Tobą!”, dla uczniów powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, odbędzie się 6 maja 2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. 


Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014