Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach

Drukuj
Opublikowano: 30 listopada 2016
Wpisany przez: Robert Gwóźdź

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krapkowickiego w ramach IV edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”.

Spotkanie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Pierwsza z nich rozpoczęła się od prezentacji przygotowanej przez Danutę Kroczek i Krzysztofa Marek pt. „Bezmyślność to Twój wróg”. Następnie uczniowie szkoły mieli możliwość obejrzenia prezentacji i wysłuchania prelekcji na temat:

  1. .„Bezpieczeństwa młodego kierowcy w ruchu drogowym”, którą przedstawił Pan Maciej Milewski podinspektor Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu.
  2. .„Technika kierowania samochodem i jej wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego” - Pan Marcin Żurek – egzaminatora WORD Opole.
  3. .„Złote zasady FIA – chcę być bezpieczny” przybliżył Pan Marek Pańka – Prezes Zarządu Okręgowego PZM

W części praktycznej uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z PSP w Krapkowicach z komentarzem do pokazu kpt. Leszka Staniocha – Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej.

Uczniowie mieli także możliwość doświadczenia tego co dzieje się z kierowcą i pasażerami samochodu podczas dachowania dzięki ćwiczeniom w symulatorze dachowania.

Co widzi i czuje pijany kierowca można było przekonać się pokonując w alkogoglach tor przeszkód przygotowany na sali gimnastycznej.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Henryk Dojka - Sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pan Marek Sałacki - z-ca dyrektora ds. szkoleń WORD w Opolu, Pan Marek Wąsowski – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, Pani Koryna Bernardt – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Krapkowicach oraz Pan Jarosław Waligóra - aspirant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie w dniu 09.12.2016 r.

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014