Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Ogólnopolski Turniej ph. "Młoda Krew Ratuje Życie" 2014/2015

Drukuj
Opublikowano: 24 lutego 2015
Wpisany przez: Romuald Florczak

Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zapraszają wszystkie szkoły do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie ph. "Młoda Krew Ratuje Życie"

To już XII edycja tego konkursu, która trwa od 1 września 2014 roku do 30 czerwca 2015r. Organizatorem tej edycji są Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Patronat honorowy nad tą edycją przyjęli: Opolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola.

Celem Turnieju jest wzmocnienie działalności młodzieżowych Klubów HDK PCK, utworzenie nowych Klubów HDK PCK na terenie szkół i uczelni, zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się, promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych i integracja szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych.
Adresaci konkursu są dla pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz studentów uczelni wyższych.

Uczestniczące szkoły i uczelnie oceniane są w 3 wskaźnikach:
* promocja honorowego krwiodawstwa,
* wskaźnik aktywności - ilość krwi oddanej w ramach Turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły /studenta,
* ilość oddanej krwi w czasie trwania Turnieju.

Nadmieniamy, że mimo iż Turniej trwa zainteresowane szkoły mogą przystąpić do niego również teraz, a ilość pozyskanej krwi i działania promocyjne będą liczona od początku roku szkolnego.


Do XI edycji Turnieju przystąpiły: 32 szkół ponadgimnazjalnych, policealne i pomaturalna i 2 uczelnie wyższe z terenu Opolszczyzny. Ogółem od uczniów, słuchaczy i studentów pozyskano 1.741,679 litrów krwi. 
 
Dawid Drożdż
--------------------------------------------
Opolski Oddział Okręgowy
Polskiego Czerwonego Krzyża
45-018 Opole, ul. Krakowska 51
tel. 77 454 53 40, faks  77 454 53 41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Załączniki:
1. Regulamin Turnieju.
2. Druk Zgłoszenia szkoły.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014