Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Zawody sportowo – obronne klas o profilu mundurowym

Drukuj
Opublikowano: 20 maja 2015
Wpisany przez: Romuald Florczak

miniaturkaGAL4W dniu 15 maja 2015 r. w Tułowicach odbyły się „III - Mistrzostwa Śląska Szkół Średnich o Profilu Mundurowych”, których celem jest m.in. propagowanie obronnej i patriotycznej edukacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształtowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP oraz stosunku do wypełniania zadań obronnych, a także podnoszenie poziomu sprawności fizycznej młodzieży szkolnej.

 Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „KOU BU KAI” wraz z Zespołem Szkół w Tułowicach, który jednocześnie był gospodarzem imprezy.

 W zawodach wzięły udział dziesięcioosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych prowadzących tzw. klasy mundurowe z 7 szkół województwa opolskiego, Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej ( woj. śląskie)  oraz gościnnie delegacja ze szkoły wojskowo–sportowej w Iwano-Frankowsku (Ukraina).

 Zawody objęły trzy konkurencje sprawnościowe: strzelanie, pływanie i tor przeszkód.

W klasyfikacji generalnej najlepszą okazała się reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Prószkowie, a w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Piotr Pasierbiński, z tej samej szkoły.

 


Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014