Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

„Sytuacje konfliktowe w szkole i formy wsparcia dyrektora szkoły”-spotkanie robocze

Drukuj
Opublikowano: 26 września 2016
Wpisany przez: Romuald Florczak

W dniu 23 września br. z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty, Michała Sieka, w siedzibie Kuratorium Oświaty w Opolu odbyło się spotkanie robocze, którego celem było zapoczątkowanie wojewódzkiej dyskusji nt. ujednolicenia procedur dotyczących reagowania szkół i placówek oświatowych na różnego rodzaju sytuacje nagle, które mogą mieć znamiona kryzysu.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Opolu, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, wydziałów oświaty starostw powiatowych w Opolu i Brzegu, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Opolu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Opolu, Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz pięciu szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego.

W trakcie spotkania ustalono, że propozycja procedur reagowania kryzysowego zostanie przedstawiona podczas Forum szkół w dniu 25 listopada br.  

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014