Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Uruchomienie możliwości składania zamówień na drugą część podręczników do klasy III szkoły podstawowej.

Drukuj
Opublikowano: 10 października 2016
Wpisany przez: Piotr Łaba

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół podstawowych,

uprzejmie informujemy, że w strefie SIO2 (strefie dla zalogowanych) udostępniono Państwu formularze umożliwiające złożenie:

  • przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Zapotrzebowania na podręcznik zapewniany przez MEN;
  • przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w podręczniki :
  • do klasy III szkoły podstawowej - część II.

Część II podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia klasy III (komplet) oraz dodatkowo 4 książki na każdy oddział klasowy (2 komplety);

  • do klasy II szkoły podstawowej - część II, ale tylko na brakujące egzemplarze podręcznika.

Część II podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia (komplet), dla którego brakuje podręczników oraz dodatkowo 2 książki na każdy oddział klasowy (1 komplet).

Prosimy pamiętać, że zamawiają Państwo liczbę książek a nie kompletów.

Zbieranie zamówień i wniosków planowane jest do 17 października 2016 r.

Zapotrzebowania i Wnioski na podręcznik do klasy I będą składane w ramach zamówień uzupełniających (jeśli będzie taka potrzeba), w związku ze znacznie mniejszą liczbą dzieci w klasach pierwszych od września br. niż liczba podręczników już dostarczonych do szkół w poprzednich dwóch latach.

W celu złożenia ww. zapotrzebowania przez szkołę należy skorzystać ze „strefy dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępnej pod adresem https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/. Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło. Ponadto zaleca się przy pierwszym wejściu na stronę składania zamówienia wyczyścić cache przeglądarki (skrót CTRL + F5).

Prosimy o składanie zapotrzebowania według następującej zasady:

Na podręczniki do klasy III i II należy złożyć odrębne zamówienie.

Podręczniki do klasy III:

liczba wszystkich uczniów klas IIIx2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne) + liczba oddziałów x 2 (przysługują Państwu dwa rezerwowe podręczniki na oddział)x2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne)

Przykład: zamawiamy podręczniki dla 65 uczniów w 3 oddziałach

65x2+3x2x2=142

Podręczniki do klasy II:

liczba uczniów klas II, dla których brakuje podręczników x2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne) + liczba oddziałów x 2 (podręcznik jest podzielony na 2 osobne bloki tematyczne, przysługuje Państwu jeden rezerwowy podręcznik na oddział)

UWAGA! Nie należy składać zamówienia na podręczniki do klasy II, jeżeli dysponują Państwo wystarczającą liczbą egzemplarzy podręczników do klasy II część II.

Przykład: zamawiamy podręczniki dla 6 uczniów w 1 oddziale

6x2+1x2=14

W przypadku problemów ze złożeniem zamówienia proszę o kontakt z infolinią pod nr telefonu 022 116 51 00 lub z p. Robertem Gwoździem ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub p. Piotrem Łaba ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014