Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Kurs instruktorsko – metodyczny

Drukuj
Opublikowano: 21 marca 2017
Wpisany przez: Romuald Florczak

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniach 3 - 7 kwietnia 2017 r., Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych organizują 3. szkolenie instruktorsko-metodyczne dla nauczycieli klas mundurowych. Szkolenie odbędzie się na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Celem przedsięwzięcia jest ujednolicenie procesu szkolenia młodzieży klas wojskowych w oparciu o zajęcia programowe, na podstawie „Minimum Programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych, wymaganych do podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia”, podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli z tematyki przedmiotów zawartych w Minimum, a także przygotowanie nauczycieli do organizowania i prowadzenia zajęć programowych z młodzieżą tak, aby szkoła mogła jak najlepiej wykwalifikować młodzież do odbycia skróconej służby przygotowawczej.

Wszystkie szczegóły dotyczące powyższego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.wojsko-polskie.pl w zakładce: Współpraca z wojskiem, a następnie: Szkolenia, fora, warsztaty.

3. SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI KLAS MUNDUROWYCH

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014