Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Konkurs Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Drukuj
Opublikowano: 01 marca 2017
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza VI edycję konkursu na dofinansowanie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2017”.

Czytaj więcej...

Wystawa fotografii „Czeskiego Ikara” Jiriego Jiříego Jirouška

Drukuj
Opublikowano: 24 października 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Jrousek fotoOpolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Edukacji Kraju Środkowo – Czeskiego oraz przy wsparciu Starosty Brzeskiego i Dyrektora Muzeum Piastów Śląskich zorganizowali wystawę czeskiego artysty fotografika Jiříego Jirouška w Zamku Piastów Śląskich.

Czytaj więcej...

Goście z Moskwy

Drukuj
Opublikowano: 20 października 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

20161017 140431Wramach kontaktów partnerskich PG nr 4 w Opolu podejmowało uczniów i nauczycieli ze szkoły nr 554 w Moskwie. Jest to szkola szczególna, ponieważ uczy się w nej języka polskiego i czeskiego. 

 

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowe egzaminy z języka niemieckiego.

Drukuj
Opublikowano: 07 października 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Stała Konferencja Ministrów Edukacji i Kultury Republiki Federalnej Niemiec ustaliła terminy międzynarodowych egzaminów z języka niemieckiego DSD I i DSD II w roku szkolnym 2016/2017. Kierownictwa zainteresowanych szkół prosimy o uwzględnienie terminów podanych w załączniku do tej informacji w planach pracy. Prośbę taką skierowała do nas Pani Doroteha Burdzik Koordynatorka Programu Rządowego Niemiec.

Załącznik: Oryginał pisma

Seminarium metodyczne „Miejsca Pamięci Sachsenhausen i Ravensbrück – placówki edukacyjne i miejsca spotkań“

Drukuj
Opublikowano: 30 czerwca 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Polska-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Fundacja Brandenburskie Miejsca Pamięci zapraszają organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży na seminarium metodyczne „Miejsca Pamięci Sachsenhausen i Ravensbrück – placówki edukacyjne i miejsca spotkań“.

Czytaj więcej...

Kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej.

Drukuj
Opublikowano: 30 czerwca 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Drodzy nauczyciele – organizatorzy polsko-niemieckich spotkań uczniów, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży pragnie Państwa serdecznie zaprosić do udziału w pierwszym LABORATORIUM WYMIANY – kongresie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej.

Czytaj więcej...

Ogłaszamy nabór na XXI Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach-Niwkach”.

Drukuj
Opublikowano: 29 marca 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Droga młodzieży,

w tym roku od 31 lipca  do 14 sierpnia odbędzie się XXI Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach – Niwkach i zapraszam Was do udziału w nim, jeżeli chcecie spędzić czas wolny w inny niż do tej pory sposób. Ofertę kieruję do osób, które w dniu rozpoczęcia obozu ukończą 18 rok życia i będą miały nie więcej niż 24 lata.

Opolski Kurator Oświaty

Michał Siek

Czytaj więcej...

XXV-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Drukuj
Opublikowano: 27 stycznia 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży poza życzeniami noworocznymi dla zaangażowanych w kontakty polsko-niemieckie nauczycieli informuje również o przedsięwzięciach związanych ze swoim jubileuszem.

Czytaj więcej...

Współpraca polsko-rosyjska.

Drukuj
Opublikowano: 27 stycznia 2016
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Szanowni Państwo, 

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza V edycję konkursu na dofinansowanie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016”.

Czytaj więcej...

Wystawa fotografii Jiríego Jirouška

Drukuj
Opublikowano: 11 listopada 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

Przechwytywanie

16 listopada 2015r. w Galerii WuBePe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu została otwarta wystawa czeskiego fotografika specjalizującego się w fotografii lotniczej -  Jiriego Jirouska. Ekspozycja prac czeskiego artysty jest wynikiem wieloletniej współpracy Województwa Opolskiego i Kraju Środkowo-Czeskiego oraz przyczynkiem do organizacji w 2016 roku Jubileuszu 10-lecia współpracy pomiędzy regionami partnerskimi. Organizatorami wystawy są: Kuratorium Oświaty w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Urząd Kraju Środkowo-Czeskiego. W otwarciu wystawy, obok Autora prac, wzięli udział: Ingrid Vavrinkova, kierownik Wydziału Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Urzędu Kraju Środkowo-Czeskiego, Jiry Holy, dyrektor Instytutu Doskonalenia Nauczycieli Kraju Środkowo-Czeskiego, Halina Bilik, Opolski Kurator Oświaty, Krzysztof Grzęda, zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, pracownicy i studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. Wystawę można oglądać do 26 listopada 2015r.   

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014