Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

„Zdrowe lato” z Agencją Rynku Rolnego

Drukuj
Opublikowano: 06 sierpnia 2013
Wpisany przez: Rafał Rippel

16,19 oraz 22 lipca w świetlicach wiejskich w Rozmierzu, Rudziczce i Jankowicach Wielkich, kontynuując zajęcia edukacyjne przeprowadzone w trakcie trwania roku szkolnego pt. „Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy”, w ramach zajęć wakacyjnych pracownicy Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Opolu prowadzili warsztaty krzewiące wiedzę na temat dobrych praktyk żywieniowych. Zadbaliśmy o to, aby przygotowane przez nas lekcje były prawdziwie wakacyjne a nasi słuchacze zdobywali wiedzę poprzez dobrą zabawę.

Rokrocznie akcję letniego wypoczynku wśród dzieci wiejskich pod hasłem „Podaruj mi lato” organizuje Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. W okresie wakacyjnym od czerwca do sierpnia zajęcia w świetlicach wiejskich prowadzone są przez pracowników ośrodka oraz osoby z nimi współpracujące – między innymi przez pracowników OT ARR w Opolu. Marta Kwoczek i Aleksandra Kubacka zorganizowały konkursy, w których dzieci chętnie wykazywały się umiejętnościami i wiedzą, rozwiązywały krzyżówki, poznawały zasady zdrowego odżywiania, czyli odkrywały wspólnie z nami swoją „receptę na zdrowie”. Pobudzały przy tym swoją fantazję oraz inwencję twórczą. Niektóre dyscypliny wykorzystane przez nas podczas warsztatów wymagały od dzieci uruchomienia wszystkich zmysłów.

Tak, więc uczestnicy dotykali, smakowali i wąchali, aby wielozmysłowo poznać temat zdrowia.
Pani Agnieszka Zagola Dyrektor OT ARR w Opolu w każdej ze świetlic powitała dzieci oraz opowiedziała im o promocji zdrowia – na temat wyników badań ewaluacji programu „Owoce w szkole” i korzyści płynących z prawidłowego odżywiania i stylu życia.

ARR wraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego są inicjatorami konkursu plastycznego w wyżej wymienionym temacie. Laureaci konkursu otrzymają nagrody na zorganizowanej wspólnie konferencji promującej prawidłowe nawyki żywieniowe wśród dzieci i młodzieży.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014