Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

"Lekcja zdrowia” dla najmłodszych przy udziale ARR

Drukuj
Opublikowano: 13 listopada 2013
Wpisany przez: Rafał Rippel

18.10.2013 r. Agencja Rynku Rolnego OT w Opolu kontynuując działania promocyjne zorganizowała „lekcję zdrowia”, w czasie której uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Opolu poznawali zasady racjonalnego żywienia.
Wychowanków przywitała Pani Agnieszka Zagola - Dyrektor Agencji Rynku Rolnego.
W trakcie swojej wypowiedzi szczególną uwagę zwróciła dzieciom na to, iż: „...zdrowie to największy skarb będący w posiadaniu człowieka”.

Podczas zajęć odbyły się pogadanki na temat codziennego spożywania produktów, właściwej diety oraz piramidy zdrowego żywienia, które przeprowadziły pracownice Sekcji Informacji i Promocji: Marta Kwoczek i Aleksandra Kubacka.

Część teoretyczna została przeplatana zabawą krzewiącą prawidłowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Spotkanie zakończyło się degustacją ekologicznych jabłek, które dzieci same miały możliwość podzielić przy pomocy specjalnych przyrządów do krojenia jabłek otrzymanych od przedstawicieli ARR. Taki innowacyjny sposób podawania owoców był doskonałą zachętą do samodzielnego przygotowania zdrowego drugiego śniadania w szkole.

Tym razem do organizacji warsztatów włączyli się również pracownicy Sekcji Interwencji: Małgorzata Bialik oraz Agnieszka Kucharuk.
Nasze lekcje edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno uczniów jak również ich wychowawców.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014