Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

O owocach, warzywach i o mleku…

Drukuj
Opublikowano: 13 listopada 2013
Wpisany przez: Rafał Rippel

21 października br w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu przeprowadzono działania edukacyjne popularyzujące programy „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”. Celem tych działań jest zapobieganie nadwadze, otyłości i chorobom przewlekłym, które obarczone są stosowaniem niezdrowej żywności i brakiem aktywności fizycznej.
Panaceum na wymienione problemy jest dostarczanie od najmłodszych lat produktów bogatych w witaminy oraz wartościowe składniki pokarmowe. W myśl powyższych zasad pracownicy Sekcji Informacji i Promocji – Aleksandra Kubacka oraz Marta Kwoczek przeprowadziły lekcje z uczniami mającej na celu informowanie o prawidłowych nawykach żywieniowych. Zajęcia prowadzono w salach lekcyjnych, w trakcie których dzieci poprzez przygotowaną zespołową zabawę utrwalały wiedzę o tematyce zdrowotnej.

Nie zabrakło konkursów, rebusów, krzyżówek, zgadywanek, a także krótkiego rozruchu fizycznego. Wszyscy uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem i zapałem uczestniczyli w innowacyjnej formie prowadzenia lekcji. Po zakończonych zajęciach za aktywne uczestnictwo wręczono gadżety z logo ARR, co wywołało radość wśród najmłodszych wychowanków, a jednocześnie zmotywowało ich do zastosowania w życiu codziennym zdobytej wiedzy.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014