Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Opolski Kurator Oświaty uczestnikiem 15. edycji Atlantis Biegu Opolskiego

Drukuj
Opublikowano: 03 lipca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

IS P3030251Opolski Kurator Oświaty - Michał Siek – propagator i uczestnik imprezy sportowej pn. Nocna Dycha w Brzegu, tym razem wziął udział w 15 edycji Atlantis Biegu Opolskiego. Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca biegacze opanowują wyspę Bolko. Imprezę zainaugurowali najmłodsi. Na starcie stanęło około 800 biegaczy, w tym 436 w głównym biegu. Uczestnicy zmagali się z trasą liczącą 10 lub 5 km oraz w marszu nordic walking.

Na dystansie 10 km wygrali Szymon Halczak i Katarzyna Jędrzejewska, natomiast na dwukrotnie krótszej trasie najszybsi byli Piotr Drobniak i Karolina Klag.
          Udział kuratora oświaty w tego typu imprezie dyktowany był nie tylko promocją zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim chęcią wsparcia idei tychże zawodów. Miały one bowiem także charytatywny charakter. Wszystkie opłaty startowe pobrane od uczestników zostaną przeznaczone na zorganizowanie w Bułgarii kolonii letnich dla dziesięciorga dzieci z opolskich podstawówek, które nie miałyby szansy na tę formę wakacyjnego wypoczynku. Gratulujemy zwycięzcom, którymi poniekąd są wszyscy uczestnicy zawodów (mimo upału dotarli do mety) oraz przyszła grupa kolonistów z opolskich podstawówek.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014