Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Konkurs na dzieło artystyczne „Ziarnista struktura materii – od Demokryta do Smoluchowskiego” w zakresie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej.

Drukuj
Opublikowano: 17 marca 2017
Wpisany przez: Karolina Noga

Zapraszamy do udziału w Konkursie.

Organizatorem Konkursu na dzieło artystyczne „Ziarnista struktura materii – od Demokryta do Smoluchowskiego” w zakresie malarstwa, rzeźby i grafiki artystycznej – zwanego dalej Konkursem – jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział FAIS).

Celem Konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do tworzenia dzieł inspirowanych badaniami w ramach nauk ścisłych, w szczególności pracami Mariana Smoluchowskiego oraz uświetnienie obchodów 100. rocznicy śmierci Mariana Smoluchowskiego.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. W kategorii amatorzy mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym liceów plastycznych i artystycznych) oraz studenci wyższych uczelni nieplastycznych, natomiast w kategorii profesjonaliści mogą wziąć udział studenci i absolwenci wyższych szkół plastycznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z reprodukcją pracy w formie elektronicznej upływa z dniem 8.05.2017 r.

Szczegółowe informacje oraz regulamin Konkursu. 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014