Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

14 sierpnia 2017 r. dniem wolnym od pracy

Drukuj
Opublikowano: 26 lipca 2017
Wpisany przez: Mirosława Redas

Szanowni Państwo,

zgodnie z Zarządzeniem Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r., dzień 14 sierpnia br. został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej.

W zamian nasz urząd będzie otwarty dla interesantów w sobotę 09 września br. w godzinach 7.30 – 15.30.

 

Opolski Kurator Oświaty

Michał Siek

Dotacja celowa na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Drukuj
Opublikowano: 18 lipca 2017
Wpisany przez: Dorota Stasiowska

Sz. P.

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lipca 2017 r., znak DPPI-WPPiP.4083.157.2017.MS dotyczącym bezpłatnego dostępu do podręczników/materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, przysługującego uczniom wszystkich klas szkoły podstawowej jak również uczniom klasy II i III dotychczasowego gimnazjum, przypominam, iż konieczne jest aby uczniowie mogli, już z początkiem nowego roku szkolnego, zgodnie z określonym w szkole planem zajęć, korzystać z ustalonych i zakupionych przez szkołę podręczników/ materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.

Czytaj więcej...

Nabór do II kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Drukuj
Opublikowano: 05 lipca 2017
Wpisany przez: Monika Pawlicka

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z informacją i do aplikowania.

Czytaj więcej...

Opolski Kurator Oświaty uczestnikiem 15. edycji Atlantis Biegu Opolskiego

Drukuj
Opublikowano: 03 lipca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

IS P3030251Opolski Kurator Oświaty - Michał Siek – propagator i uczestnik imprezy sportowej pn. Nocna Dycha w Brzegu, tym razem wziął udział w 15 edycji Atlantis Biegu Opolskiego. Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca biegacze opanowują wyspę Bolko. Imprezę zainaugurowali najmłodsi. Na starcie stanęło około 800 biegaczy, w tym 436 w głównym biegu. Uczestnicy zmagali się z trasą liczącą 10 lub 5 km oraz w marszu nordic walking.

Czytaj więcej...

Życzenia Opolskiego Kuratora Oświaty

Drukuj
Opublikowano: 23 czerwca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Opolszczyzny

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

 

      W przededniu wakacji, chciałbym przede wszystkim podziękować Wam Wszystkim za całoroczny trud i wysiłek, podejmowane inicjatywy oraz efektywne działania. Gratuluje wszystkim, którym mijający rok szkolny przyniósł oczekiwane rezultaty, dając satysfakcję z osiągnięć i poczucie spełnienia zamierzeń oraz rozwoju własnych zainteresowań i pasji. Po chwilach stresu, całorocznej pracy i nauce - nadszedł zasłużony czas wakacyjnego odpoczynku i relaksu.

            Życzę, by ten czas wolny od zajęć szkolnych był także wolnym od wszelkiego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających z nieostrożności lub brawury podczas letniego wypoczynku na wodą, w górach, na drogach, czy w wyniku wszelkich ryzykownych zachowań. Warto ten oczekiwany przez wielu odpoczynek spędzić aktywnie, bezpiecznie i zdrowo.

          Życzę więc przyjemnego relaksu, bezpiecznego i radosnego wypoczynku oraz pięknych i słonecznych wakacji.

                                                                                                                       Michał Siek 

Opolski Kurator Oświaty 

bezpieczne wakacje

 Autor  A. Popiołek           

List Minister Edukacji Narodowej

Drukuj
Opublikowano: 23 czerwca 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

List

Aktualizacja stan na dzień 9.06.2017 r. - odbiór dokumentacji załączonej do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

Drukuj
Opublikowano: 13 czerwca 2017
Wpisany przez: Magdalena Bonich

Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z zakończeniem procedury o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, zwracam się z prośbą o spowodowanie niezwłocznego odbioru przez nauczycieli dokumentacji załączonej do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego z Kuratorium Oświaty w Opolu.

Czytaj więcej...

Etap centralny Olimpiady Tematycznej i Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego im. majora Marka Gajewskiego”

Drukuj
Opublikowano: 05 czerwca 2017
Wpisany przez: Romuald Florczak

               W dniach 1-3 czerwca 2017r. w Warszawie, zostały rozegrane zawody finałoweX edycji Olimpiady Tematycznej oraz XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pn. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014