Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

„Edukacja w miejscach pamięci - doświadczenia przeszłości, wyzwania przyszłości”

Drukuj
Opublikowano: 09 października 2015
Wpisany przez: Teodozja Świderska

DSC 0031W ramach kontynuacji tegorocznych obchodów jubileuszu XX – lecia Międzynarodowych Obozów Młodzieżowych w Łambinowicach (8 października 2015r.), w Sali Herbowej UW w Opolu odbyła się debata pn. „Edukacja w miejscach pamięci – doświadczenia przeszłości, wyzwania przyszłości”. W części oficjalnej głos zabrali: Wojewoda Opolski –Ryszard Wilczyński; Opolski Kurator Oświaty – Halina Bilik; Gernot Siwitz – (Ministerstwo Oświaty, Nauki, Doskonalenia i Kultury Nadrenii–Palatynatu), Małgorzata Szeląg - Dyrektor MODN w Opolu oraz Andrzej Popiołek – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu.

Czytaj więcej...

Uroczystości jubileuszowe obchodów dwudziestolecia Międzynarodowych Obozów Młodzieżowych w Łambinowicach

Drukuj
Opublikowano: 13 sierpnia 2015
Wpisany przez: Teodozja Świderska

DSC 7639 Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od otwarcia, przez Halinę Bilik - Opolską Kurator Oświaty - okolicznościowej wystawy (w holu na Ostrówku), prezentującej różne formy aktywności uczestników letnich obozów w Łambinowicach na przestrzeni minionych dwudziestu lat wraz z elementami wystawy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu.

 

Czytaj więcej...

XX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach

Drukuj
Opublikowano: 05 sierpnia 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

logo lambinowice 2aObóz w Łambinowicach to najdłużej trwające przedsięwzięcie w zakresie współpracy Woj. Opolskiego i landu Nadrenia – Palatynat; jedyne w takim kształcie w Polsce, któremu od dwudziestu lat przyświeca hasło „Uczyć się z przeszłości dla przyszłości”.

 

Czytaj więcej...

"Apel o pamięć" - dodatek specjalny do NTO

Drukuj
Opublikowano: 03 czerwca 2015
Wpisany przez: Teodozja Świderska

lambinowice gazeta3 czerwca 2015r. ukazał się zapowiadany dodatek specjalny do NTO na temat miejsca pamięci w Łambinowicach.  Jak już informowaliśmy w dniach od 18 do 22 maja br. odbyło się Polsko-Niemieckie Forum Dziennikarzy Szkolnych "Apel o pamięć". Spotkanie młodzieży z obu krajów zostało zorganizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty i Niemiecki Narodowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi w Moguncji przy dużym wsparciu Wojewody Opolskiego i redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej".

Czytaj więcej...

Apel o pamięć

Drukuj
Opublikowano: 25 maja 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

IMG 0467W dniach od 18 do 22 maja br. odbyło się Polsko-Niemieckie Forum Dziennikarzy Szkolnych "Apel o pamięć". Spotkanie młodzieży z obu krajów zostało zorganizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty i Niemiecki Narodowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi w Moguncji przy dużym wsparciu Wojewody Opolskiego i redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej". 

 

Czytaj więcej...

dzień.de/der-tag.pl w ramach inicjatywy Dzień Polsko-Niemiecki.

Drukuj
Opublikowano: 30 kwietnia 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Szanowni Państwo,

Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej MEN uprzejmie informuje, że Organizacja „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” PNWM zwróciła się do MEN z prośbą o pomoc w upowszechnieniu informacji nt. akcji dzień.de/der-tag.pl, organizowanej w dniach 1 – 17 czerwca w ramach inicjatywy Dzień Polsko-Niemiecki. 

Czytaj więcej...

Polsko-niemiecki konkurs na tematy filmów historycznych

Drukuj
Opublikowano: 18 marca 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Pozostało jeszcze  16 dni do końca terminu przyjmowania zgłoszeń na Polsko-niemiecki konkurs na tematy filmów historycznych Zapraszamy do udziału w konkursie na tematy filmów edukacyjnych o tematyce historycznej. Pomysły na scenariusze dotyczące wydarzeń mających wpływ na relacje polsko-niemieckie składać mogą trzyosobowe grupy uczniów w wieku 16-18 lat z Polski lub z Niemiec.

Czytaj więcej...

Zachować pamięć.

Drukuj
Opublikowano: 06 marca 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

W realizowanych przez Państwa projektach polsko-niemieckiej wymiany uczniów historia odgrywa bardzo ważną rolę. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na nowy program Polsko -Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) i Fundacji Bethe            

pn.„Zachować pamięć”.

Czytaj więcej...

UWAGA ! OGŁASZAMY NABÓR NA XX MIĘDZYNARODOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY W ŁAMBINOWICACH – NIWKACH 02.08. – 16.08.2015 r.

Drukuj
Opublikowano: 18 lutego 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Droga młodzieży,

w tym roku od 02 do 16 sierpnia odbędzie się XX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach – Niwkach i zapraszam Was do udziału w nim, jeżeli chcecie spędzić czas wolny w inny niż do tej pory sposób. Ofertę kieruję do osób, które w dniu rozpoczęcia obozu ukończą 18 rok życia i będą miały nie więcej niż 24 lata. 

Czytaj więcej...

VII edycja ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. "Póki nie jest za późno"

Drukuj
Opublikowano: 12 stycznia 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu ogłasza VII edycję ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. "Póki nie jest za późno", którego ideą jest rozbudzenie zainteresowania historią i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski oraz losami świadków historii bezpośrednio z nimi związanymi.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014