Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

UWAGA ! OGŁASZAMY NABÓR NA XX MIĘDZYNARODOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY W ŁAMBINOWICACH – NIWKACH 02.08. – 16.08.2015 r.

Drukuj
Opublikowano: 18 lutego 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Droga młodzieży,

w tym roku od 02 do 16 sierpnia odbędzie się XX Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach – Niwkach i zapraszam Was do udziału w nim, jeżeli chcecie spędzić czas wolny w inny niż do tej pory sposób. Ofertę kieruję do osób, które w dniu rozpoczęcia obozu ukończą 18 rok życia i będą miały nie więcej niż 24 lata. 

Wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Odpłatność za obóz wynosi 250 zł. Uczestnicy będą zakwaterowani w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach koło Opola (pokoje dwuosobowe z łazienkami).

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Opolski Kurator Oświaty, Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Niemiecki Ludowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi.

W trakcie tego spotkania młodzież będzie łączyć pracę przy pielęgnacji cmentarzy i terenów poobozowych Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach z elementami poznawczymi, wypoczynkiem i rozrywką. Językiem porozumiewania się będzie język niemiecki i angielski. Obóz odbywa się pod trzema hasłami:

uczyć się z przeszłości dla przyszłości,

praca dla pokoju,

pojednanie nad grobami.

W załączeniu znajduje się program obozu. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Pan Andrzej Popiołek (Tel.774524533, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).
Kandydaci na uczestników powinni zgłaszać się telefonicznie lub e-mailem (można też osobiście) podając imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania i telefon kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o dalszych formalnościach.

 

Opolski Kurator Oświaty

Halina Bilik 

 

Program

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014