Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Polsko-niemiecki konkurs na tematy filmów historycznych

Drukuj
Opublikowano: 18 marca 2015
Wpisany przez: Sylwia Sinkowska

Pozostało jeszcze  16 dni do końca terminu przyjmowania zgłoszeń na Polsko-niemiecki konkurs na tematy filmów historycznych Zapraszamy do udziału w konkursie na tematy filmów edukacyjnych o tematyce historycznej. Pomysły na scenariusze dotyczące wydarzeń mających wpływ na relacje polsko-niemieckie składać mogą trzyosobowe grupy uczniów w wieku 16-18 lat z Polski lub z Niemiec.

Fokus Historia: Polsko-niemiecki konkurs na tematy filmów historycznych

Zapraszamy do udziału w konkursie na tematy filmów edukacyjnych o tematyce historycznej. Pomysły na scenariusze dotyczące wydarzeń mających wpływ na relacje polsko-niemieckie składać mogą trzyosobowe grupy uczniów w wieku 16-18 lat z Polski lub z Niemiec. 

Zwycięskie zespoły wezmą udział w warsztatach filmowych oraz dodatkowo w letnim obozie filmowym w Supraślu (suprasl.pl) w terminie 1-7 sierpnia 2015 r. (http://www.akademia.cerkiew.pl/page.php?id=4), gdzie poznają zasady realizacji filmów, stworzą scenariusze do własnych filmów krótkometrażowych, zbiorą część materiałów i wykonają pierwsze zdjęcia.

Jesienią odbędą się warsztaty filmowe, przeprowadzane oddzielnie dla każdej z uczestniczących grup w ich miejscowościach. Gotowe filmy zaprezentowane zostaną w trakcie pokazów oraz udostępnione online jako uzupełnienie programu lekcyjnego.

Pomysły na scenariusze składać można do 31 marca 2015r.

 Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: www.sef.org.pl 

Wypełniony formularz prosimy wysłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Stowarzyszenie Edukacji Filmowej                                                             

www.sef.org.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , mobile: +48 609 651 624

 

 

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014