Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Konferencja regionalna, Opole 2015

Drukuj
Opublikowano: 12 marca 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

               P10501804 marca 2015r. w sali konferencyjnej  Kuratorium Oświaty w Opolu przy ul. Mickiewicza 1 odbyła się ostatnia Konferencja Regionalna organizowana w ramach współpracy Kuratoriów Oświaty i projektu „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskimi i Erą Ewaluacji sp. z o.o. Konferencję poprowadzili trenerzy: Bogusława Bębnik oraz Stanisław Bobula.
 

            W pierwszej części konferencji wzięli udział wizytatorzy Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Opolu, którzy realizują ewaluację jako formę nadzoru pedagogicznego w szkołach i placówkach. Poruszone zostały m. in. bieżące problemy związane z procedurami ewaluacyjnymi oraz rola obserwacji zajęć jako jednego ze źródeł informacji badawczych.

            W drugiej części wzięło udział 26 dyrektorów szkół i placówek z województwa opolskiego. Zajęcia w formie warsztatów koncentrowały się na roli dyrektora oraz pracy zespołowej nauczycieli w podniesieniu jakości i skuteczności pracy.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014