Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Opolska debata o edukacji – kształcenie zawodowe dla rynku pracy.

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

DSC 5440Opolska debata o edukacji „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy” odbyła się w poniedziałek 9 maja 2016 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.
Zakrzów w gminie Polska Cerekiew był miejscem piątej i ostatniej regionalnej debaty edukacyjnej poświęconej reformie szkolnictwa zawodowego. Do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zjechało pół tysiąca nauczycieli, urzędników różnych szczebli, samorządowców, doradców zawodowych i wreszcie uczniów opolskich szkół, którzy prezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek. Nie zabrakło parlamentarzystów.

W debacie wzięła udział Wiceminister Edukacji Narodowej Teresa Wargocka . Podczas spotkania Wiceminister podkreśliła konieczność wprowadzenia zmian w szkolnictwie zawodowym oraz w pozostałych obszarach będących tematami ogólnopolskiej debaty oświatowej – finansowaniu oświaty, szkolnictwie specjalnym i bezpieczeństwa. Dialog i współpraca jest podstawą wypracowania wspólnych zmian w edukacji.

Zdefiniowane zostały główne obszary polskiej edukacji, które wymagają zmian. Funkcjonowanie w ich obecnym kształcie nie gwarantuje dalszego dobrego rozwoju edukacji. Zależy nam na wysokiej jakości kształcenia uczniów i stworzenia dla nich odpowiedniego procesu wychowawczego – mówiła Wiceminister Teresa Wargocka.

Podkreślono, że reforma systemu edukacji, szczególnie w zakresie szkolnictwa zawodowego, powinna wpisywać się w koncepcję zrównoważonego rozwoju gospodarczego Polski.

Zdjęcia w galerii zostały wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014