Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty w Dobrzeniu Wielkim

Drukuj
Opublikowano: 27 stycznia 2017
Wpisany przez: Teodozja Świderska

DSC 0055W Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się dziś (27 stycznia 2017r.) konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty. W spotkaniu z przedstawicielami regionalnych mediów, obok Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka uczestniczyła Zastępca Wójta Gminy – Irena Weber, Dyrektor ZS w Dobrzeniu Wielkim - dr Dorota Gajda – Szczegielniak oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Opolu.

Opolski Kurator Oświaty odniósł się do trwających konsultacji w sprawie projektów sieci szkół w związku z nowym ustrojem szkolnym w naszym województwie, w tym do dość głośnych medialnie planów włodarzy gminy Dobrzeń Wielki dotyczących tutejszych szkół. Pani Irena Weber poinformowała ogólnie o ustaleniach, jakie miały miejsce w czasie wczorajszej sesji Rady Gminy na ten temat. Kurator w czasie spotkania przekazał także najważniejsze informacje dotyczące wdrażanej reformy, ze wskazaniem aktualnego etapu, przypominając, jakie możliwości rozwiązań określa w tym zakresie ustawa Prawo oświatowe.

           Na spotkanie przybyli reprezentanci głównych mediów z Opola i regionu. Najczęściej zadawane pytania związane były z niepokojem powstałym wyniku zapowiedzi likwidacji szkół w gminie Dobrzeń Wielki i ewentualnego stanowiska kuratora w tej kwestii. Konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty właśnie w tej gminie przyczyniła się także do wyciszenia powstałych niepokojów w środowisku lokalnym.

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014