Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Rok Bezpiecznej Szkoły - przygotowania do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego

Drukuj
Opublikowano: 02 kwietnia 2013
Wpisany przez: Wiesława Kostrzewa-Andros

72 nauczycieli z 65 gmin woj. opolskiego uczestniczyło w szkoleniu w zakresie przygotowania kadry nauczycielskiej do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego.Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu wspomogło Kuratorium Oświaty w Opolu w realizacji zadań przyjętych do realizacji w ramach programu Rok Bezpiecznej Szkoły.
 
Szkolenia dotyczyło zadań które musi podjąć szkoła, aby jak najlepiej przygotować i dyscyplinować młodych obywateli uczestniczących w ruchu drogowym zaś w przyszłości zmniejszyć ich udział w wypadkach. Nauczyciele szkolenia uczestniczyli również w praktycznych zajęciach w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Udział w szkoleniu to możliwość doskonalenia wiedzy i umiejętności wychowawczych nauczycieli otrzymali identyfikatory egzaminatora na kartę rowerową. Planowane jest zorganizowanie następnego szkolenia dla drugiej grupy nauczycieli, ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie. Zaznaczam, że szkolenie była bezpłatne.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014