Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Lekcja z Mistrzem – „Trenuj z ZAKSĄ”

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

w f 610 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się lekcja wychowania fizycznego z zakresu mini piłki siatkowej z siatkarzami Młodej ZAKSY w roli głównej.

Zajęcia prowadziło 7 zawodników (Marcin Brzeziński, Karol Butryn, Robert Andrulewicz, Michał Superlak, Krzysztof Zapłacki, Łukasz Koziura, Piotr Nowakowski ), którzy przeprowadzili z uczniami rozgrzewkę, następnie przeszli do ćwiczeń doskonalących odbicia oburącz górne i dolne , był też czas na wypróbowanie swoich sił podczas ćwiczeń z nagrania piłki do rozgrywającego i przebicia przez siatkę. W części końcowej dzieci grały w rzucankę siatkarską, a zawodnicy ZAKSY sędziowali i kibicowali. Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy o ZAKSIE, którego laureatami zostali Gerhard Włoch i Karolina Żygadło.

Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczy też aktywnie w programie „WF z klasą”, a swoje działania opisuje na blogu sportowym. Za prowadzenie nowatorskich, nietypowych lekcji wychowania fizycznego otrzymał wyróżnienie „Innowacyjny WF”.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014