Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Kursy doskonalące dla nauczycielek i nauczycieli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Drukuj
Opublikowano: 19 października 2016
Wpisany przez: Karolina Noga

Szanowni Państwo,

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza w roku szkolnym 2016/2017 nauczycielki i nauczycieli na cykl otwartych spotkań poświęconych historii i kulturze żydowskiej.

Czytaj więcej...

Bezpłatna konferencja „Informatyka od najmłodszych lat. Zabawy, gry, roboty i programowanie" w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

Drukuj
Opublikowano: 25 kwietnia 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Kuratorium Oświaty w Opolu i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji zapraszają nauczycieli informatyki wszystkich etapów edukacyjnych na konferencję „Informatyka od najmłodszych lat. Zabawy, gry, roboty i programowanie".

Czytaj więcej...

Letnie stypendia na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve w Belgii

Drukuj
Opublikowano: 24 marca 2016
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela Ambasada Belgii w Warszawie serdecznie zaprasza czynnych zawodowo nauczycieli języka francuskiego (oraz ewentualnie osoby przygotowujące się do pracy w zawodzie) do przesyłania zgłoszeń na letnie stypendia na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve w Belgii.

Czytaj więcej...

Studiów podyplomowe o kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego

Drukuj
Opublikowano: 16 października 2015
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego przygotował program trzysemestralnych studiów podyplomowych o kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego. Studia przygotowują do uczenia języka polskiego jako obcego zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. 

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dotyczące edukacji międzykulturowej.

Drukuj
Opublikowano: 16 października 2015
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Szanowni Państwo.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji oraz Urząd do Spraw Cudzoziemców zapraszają nauczycieli na jednodniowe szkolenia dotyczące edukacji międzykulturowej:

  1. „Nauczanie przedmiotowe w klasie międzykulturowej”, które odbędzie się 4 listopada 2015 r. w Warszawie. → FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
  2.  „Uczniowie cudzoziemscy w polskiej szkole. Metodyka nauczania języka polskiego jako drugiego”, które odbędzie się 18 listopada 2015 r. w Warszawie. → FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Szkolenia mają na celu wsparcie nauczycieli pracujących w klasach międzykulturowych w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania oraz koszty podróży dla uczestników i uczestniczek spoza Warszawy.

Szczegóły w załącznikach. 

„Nauczanie przedmiotowe w klasie międzykulturowej”.

„Uczniowie cudzoziemscy w polskiej szkole. Metodyka nauczania języka polskiego jako drugiego”.

VI Ogólnopolska Konferencja GeoGebry

Drukuj
Opublikowano: 16 września 2015
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Warszawskie Centrum GeoGebry przy SWPS, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Akademickie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS, Fundacja AKCES oraz Stowarzyszenie ROSE zapraszają nauczycieli matematyki  na bezpłatną VI Ogólnopolską Konferencję GeoGebry, która odbędzie się w dniach 19 - 20. 09. 2015 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31.

Czytaj więcej...

II Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych „Czytam, więc jestem”

Drukuj
Opublikowano: 10 września 2015
Wpisany przez: Robert Gwóźdź

Serdecznie zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy oraz opiekunów bibliotek szkolnych do udziału w konferencji organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z czytelnictwem dzieci i młodzieży, m.in. rządowemu programowi – Książki naszych marzeń, pracy metodą projektu oraz prezentacji dobrych praktyk realizowanych w bibliotekach szkolnych województwa opolskiego.
Konferencja odbędzie się we wtorek 29.09.2015 r. w Auli Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu (wejście od strony Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu,
ul. Kościuszki 14).

Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 25.09.2015 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szczegółowy program konferencji

Konferencja poświęcona nauczaniu matematyki w szkole podstawowej i gimnazjum.

Drukuj
Opublikowano: 01 września 2015
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą nauczaniu matematyki w szkole podstawowej i gimnazjum, która odbędzie się 26 września 2015 roku (sobota) o godz. 10.00
w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie przy Placu Dworcowym 5.

Zaproszenie.

Bezpieczny Internet – bezpłatne konferencje

Drukuj
Opublikowano: 31 sierpnia 2015
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

Fundacja Odkrywców Innowacji i Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza nauczycieli na cykl bezpłatnych konferencji, poświęconych aktualnym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014