Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Posiedzenie Opolskiej Wojewódzkiej Rady BRD

Drukuj
Opublikowano: 10 lutego 2016
Wpisany przez: Romuald Florczak

           W dniu 9 lutego br. w siedzibie WORD Opole przy ul. Oleskiej odbyło się posiedzenie plenarne Opolskiej Wojewódzkiej Rady BRD.

           Po otwarciu posiedzenia, przewodniczący Rady, Szymon Ogłaza wręczył akty powołania nowym członkom. Reprezentantem Kuratorium Oświaty w Opolu ponownie został Opolski Wicekurator Oświaty, Rafał Rippel.

         Podczas posiedzenia omówiona została realizacja zadań w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym województwa opolskiego oraz plan działań Rady w roku 2016.

W posiedzeniu wziął udział przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu, który przedstawił Radzie działania Opolskiego Kuratora Oświaty na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w województwie opolskim w roku szkolnym 2015/2016 oraz plany na rok szkolny 2015/2016” (załącznik).   

Prezentacja (pps)

Inauguracja II edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą!”.

Drukuj
Opublikowano: 29 października 2014
Wpisany przez: Romuald Florczak

28 października 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Powstańców Śląskich w Opolu odbyła się inauguracja II edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą”. Uroczystego rozpoczęcia kampanii dokonał Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”

Drukuj
Opublikowano: 06 czerwca 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

podsumowanie brd 2014 195 czerwca 2014 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu odbyło się podsumowanie Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 130 uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu Opola i powiatu opolskiego oraz wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, Opolski Kurator Oświaty Halina Bilik, Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel, przedstawiciele władz oświatowych, a także przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W pierwszej części spotkania odbyła się konferencja prasowa Opolskiego Kuratora Oświaty z udziałem Wicemarszałka Województwa Opolskiego Tomasza Kostusia, dyrektora WORD Edwarda Kindera i przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Macieja Milewskiego, która dotyczyła samej Kampanii oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Konferencja "Edukacja dla bezpieczeństwa – bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym”

Drukuj
Opublikowano: 13 marca 2014
Wpisany przez: Romuald Florczak

11 marca 2014r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu, w ramach Opolskiej Kampanii Edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, odbyła się zorganizowana wspólnie przez Kuratorium Oświaty i WORD konferencja pn. „EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY W RUCHU DROGOWYM”.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014