Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2016/2017.
Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.
Wyniki III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.
W dniu 5 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu oraz przyznała dyplomy uczestnika. Spośród nadesłanych prac – cztery nie spełniły wymogów formalnych i nie podlegały ocenie komisji konkursowej.
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym .
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym.
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2015/2016.
Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.
Informacja dotycząca tytułu laureata oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym.
Opolski Kurator Oświaty informuje, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym uzyskują uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce w każdej z kategorii (szkoła podstawowa / gimnazjum), niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, prezentacja multimedialna, komiks, film).
Tytuł finalisty uzyskują uczniowie, którzy zdobyli drugie miejsce w każdej z kategorii (szkoła podstawowa / gimnazjum), niezależnie od wybranej formy (praca plastyczna, prezentacja multimedialna, komiks, film).
Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.
W dniu 25 kwietnia 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.
W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:
Kategoria: szkoła podstawowa
komiks
1 miejsce:
Bartłomiej Gębala – Zespół Szkolno – Przedszkolny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach,
2 miejsce:
Dominika Derka – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Przełęk,
3 miejsce:
Olaf Piwowar – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie.
Wyróżnienie:
Andrzej Buba – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu.
prezentacja multimedialna
1 miejsce:
Arkadiusz Naworski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu,
2 miejsce:
Sebastian Stemplewski - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu.
Wyróżnienie:
Patryk Łukasiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu.
praca plastyczna
1 miejsce:
Kacper Jakimów – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza
Szkoła” w Opolu,
2 miejsce:
Marcel Kossowski – Kołodziej – Szkoła Podstawowa TAK w Opolu,
3 miejsce:
Sara Furgała – Zespół Szkolno – Przedszkolny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach.
Wyróżnienia:
- Kornelia Baziuk – Publiczna szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica,
- Jacek Bizoń – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Jana Dobrego w Opolu.
Kategoria: gimnazjum
film
1 miejsce:
Agnieszka Dudek – Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 24 maja 2016 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera mieszczącej się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 24.
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych 2014/2015.
Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego.
II edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym, „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”.
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa opolskiego do udziału w konkursie.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY O KSIĘCIU JANIE DOBRYM - „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”.
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
Przedmiotem Konkursu jest życie i działalność Księcia Jana Dobrego.
Konkurs ma jeden etap wojewódzki.
Celem głównym konkursu jest upamiętnienie i popularyzacja postaci Księcia Jana Dobrego, ukazanie wpływu Jana Dobrego na rozwój gospodarczy i terytorialny Księstwa Opolskiego oraz wzrostu znaczenia politycznego Księstwa Opolskiego.
Wyniki I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym.
W dniu 29 kwietnia 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Janie Dobrym: „Książę Jan Dobry – polityk, patriota, doskonały i oszczędny gospodarz”. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.
W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:
Kategoria: szkoła podstawowa – komiks
1 miejsce:
Wiktoria Stranczik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie
2 miejsce:
Igor Łęczyński-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dzierżona w Karłowicach
3 miejsce: nie przyznano
Wyróżnienia:
Julia Czubała-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
Julia Koik-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie.
Kategoria: szkoła podstawowa – prezentacja multimedialna
1 miejsce:
Sebastian Stemplewski-Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Obrońców Pokoju w Opolu
2 miejsce:
Krzysztof Kurmański-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach
3 miejsce:
Michał Oronowicz-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe
Wyróżnienia:
Ewa Cichon-Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Ujeździe
Michał Derka-Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Przełęk
Julia Konieczny-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Walcach
Michał Wachnicki-Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu.
Kategoria: szkoła podstawowa – praca plastyczna
1 miejsce:
Michaela Zemełka-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
2 miejsce:
Kacper Jakimów Niepubliczna Szkoła Podstawowa „NASZA SZKOŁA” w Opolu
3 miejsce:
Maria Prochorec Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu
Wyróżnienia:
Sara Furgała-Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach
Emilia Dembończyk-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Emilia Szadura-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Karol Pytlik-Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu
Aleksander Wolny-Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
Sara Kasek-Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach.
Kategoria: gimnazjum - prezentacja multimedialna
1 miejsce:
Agata Muszyńska-Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu
2 miejsce:
Andrea Pownuk Publiczne Gimnazjum w Radłowie
3 miejsce:
Kacper Mazur Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu.
Kategoria: gimnazja – komiks
1 miejsce
Emil Zacharewicz Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu.
Kategoria: gimnazjum – praca plastyczna
Wyróżnienia:
Daria Strzelecka-Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Anna Sorowka Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Opolu.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 18 maja 2015 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera mieszczącej się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 24.