Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Seminarium szkoleniowo-kontaktowe „Programowanie z eTwinning”. Opole 27-28 czerwca 2017 r.

Drukuj
Opublikowano: 31 maja 2017
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo,

Program eTwinning wspierając wprowadzoną przez MEN pilotażową akcję nauczania programowania na różnych etapach kształcenia ze szczególnym uwzględnieniem dzieci młodszych organizuje cykl seminariów szkoleniowo-kontaktowych „Programowanie z eTwinning”.

Kolejne seminarium z tego cyklu odbędzie się w Opolu w dniach 27-28 czerwca 2017 w Hotelu Mercure Opole, ul. Krakowska 57/59, 45-018 Opole.

Zapraszamy serdecznie nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnym seminarium eTwinning w ramach pilotażu programowanie.

Czytaj więcej...

Konferencja informacyjno-promocyjną programu Erasmus+ eTwinning - 29 listopada 2016 r.

Drukuj
Opublikowano: 16 listopada 2016
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo
Dyrektorzy wszystkich typów szkół i przedszkoli
województwa opolskiego
                                                                 
Serdecznie zapraszamy na konferencję informacyjno-promocyjną programu Erasmus+ eTwinning.

Konferencja odbędzie się w dniu 29 listopada  2016 r. w godz. 9.30-14.00  w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, ul. Struga 16.

Czytaj więcej...

Uroczystość z okazji 10-lecia programu eTwinning

Drukuj
Opublikowano: 14 września 2015
Wpisany przez: Halina Pilarz

fot 1W dniu 11.09.2015 r. w Sali Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie odbyła się Gala z Okazji 10-lecia programu eTwinning. Uroczystość otworzył dyrektor Programu Mirosław Marczewski witając wszystkich zgromadzonych w tym przedstawicieli Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Najważniejszą cześcią spotkania było wręczenie wyróżnień dla szkół, instytucji, dzięki którym eTwinning rozwijał się doskonale i z ogromnymi sukcesami uczniów, nauczycieli i szkół.
W kategorii: 10 Ambasadorów na 10 lat eTwinning wyróżnienie Top Ambasador of the Decade in Poland w uznaniu za wsparcie i zaangażowanie w rozwój programu eTwinning w Polsce otrzymała starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Halina Pilarz.

Czytaj więcej...

Projekt Zespółu Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

Drukuj
Opublikowano: 02 lutego 2015
Wpisany przez: Halina Pilarz

Od początku września 2013 roku Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął międzynarodowy projekt szkolny w ramach "Programu uczenia się przez całe życie- Partnerskie Projekty Szkół" , który zaplanowany został na dwa lata. Wraz z polską szkołą uczestniczą  w nim szkoły z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Rumunii, Turcji oraz Grecji.

Czytaj więcej...

Tygodnie eTwinning 2014

Drukuj
Opublikowano: 17 października 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Tygodnie eTwinning 2014 trwają od 13 października do 3 listopada

W całej Europie to wyjątkowy czas zarówno dla doświadczonych eTwinnerów jak i dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli swojej historii z eTwinning. W tym roku kampania dotyczy przede wszystkim podnoszenia kompetencji podczas realizacji projektów eTwinning.

Czytaj więcej...

„Mój pierwszy projekt eTwinning”

Drukuj
Opublikowano: 19 września 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Serdecznie zapraszamy nauczycieli początkujących w eTwinning, dowolnej specjalności, pracujących z uczniami w wieku 10+ na krajowe seminarium kontaktowe, które odbędzie się w dniach 3-4 października w Krakowie.

Oczekujemy, iż w wyniku seminarium, w ramach nawiązanej współpracy pomiędzy polskimi szkołami, powstaną nowe projekty eTwinning.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w seminarium i spełniasz kryteria rekrutacji, prosimy zarejestruj się do dnia 25 września 2014.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia internetowe poświęcone narzędziom eTwinning

Drukuj
Opublikowano: 10 lipca 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Nauczycieli zarejestrowanych w programie eTwinning zapraszamy na bezpłatne szkolenia internetowe poświęcone narzędziom eTwinning oraz różnorodnym narzędziom komputerowym przydatnym przy realizacji projektów eTwinning.

Czytaj więcej...

Kurs internetowy Jak uczestniczyć w Programie eTwinning

Drukuj
Opublikowano: 02 czerwca 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych realizacja projektów edukacyjnych eTwinning we współpracy ze szkołami europejskimi i krajami eTwinning Plus na bezpłatne szkolenia internetowe poświęcone narzędziom eTwinning. Szczególnie polecamy kurs internetowy dla początkujących nauczycieli „Jak uczestniczyć w Programie eTwinning?”. Jest on skierowany do czynnych nauczycieli różnych przedmiotów, którzy chcą podjąć współpracę międzynarodową ze szkołą partnerską w ramach Programu eTwinning. Szkolenie trwa miesiąc. Grupy kursowe będą tworzone na bieżąco po uzbieraniu wymaganej liczby zgłoszeń. Pierwsze grupy rozpoczną kurs w czerwcu.

Więcej informacji na stronie: http://www.etwinning.pl/kursy-internetowe

Konferencja informacyjno-promocyjna programu Erasmus+.

Drukuj
Opublikowano: 15 maja 2014
Wpisany przez: Piotr Łaba

erazmus 5W dniu 15 maja 2014 r. w sali audytoryjnej im. prof. Józefa Kokota Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego obyła się Konferencja informacyjno - promocyjna programu Erasmus+.W konferencji wzięli udział Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Danuta Jazłowiecka, Opolski Wicekurator Oświaty, Rafał Rippel oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie Pan Tomasz Bratek – Zastępca Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Pani Izabela Laskowska – Zastępca dyrektora programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

„Nasz projekt eTwinning 2014 – X edycja”

Drukuj
Opublikowano: 09 kwietnia 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Zapraszamy do zgłaszania projektów do ogólnopolskich konkursów „Nasz projekt eTwinning 2014 – X edycja” i konkursu specjalnego dla regionalnych przedstawicieli eTwinning do dnia 23 kwietnia 2014 roku.

Przypominamy, że koordynator może zgłosić projekt do konkursu pod warunkiem, że już otrzymał Krajową Odznakę Jakości za ten projekt. Więcej informacji o warunkach i kryteriach przyznawania Krajowej Odznaki Jakości znajduje się na stronie: http://www.etwinning.pl/odznaka-jakosci.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014