Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Informacje bieżące

„Pomyśl zanim spróbujesz”

Drukuj
Opublikowano: 02 sierpnia 2017
Wpisany przez: Halina Pilarz

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe    województwa opolskiego do udziału w roku szkolnym 2017/2018 w II edycji programu „Pomyśl zanim spróbujesz”.  

Czytaj więcej...

Rada Ministrów przyjęła program „Wyprawka szkolna”

Drukuj
Opublikowano: 31 lipca 2017
Wpisany przez: Dorota Stasiowska

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to główny cel rządowego programu „Wyprawka szkolna” przyjętego przez Radę Ministrów.

Wsparcie dotyczy zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Bezpłatne warsztaty dotyczące rozwijania świadomości językowej w nauczaniu przedmiotowym.

Drukuj
Opublikowano: 26 lipca 2017
Wpisany przez: Robert Gwóźdź

Ośrodek Rozwoju Edukacji informuje, że Europejskie Centrum Języków Nowożytnych (ECJN) w Grazu ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty dotyczące rozwijania świadomości językowej w nauczaniu przedmiotowym.

Czytaj więcej...

Aktualizacja stan na dzień 21.07.2017 r. - odbiór dokumentacji załączonej do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

Drukuj
Opublikowano: 26 lipca 2017
Wpisany przez: Magdalena Bonich

Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z zakończeniem procedury o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, zwracam się z prośbą o spowodowanie niezwłocznego odbioru przez nauczycieli dokumentacji załączonej do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego z Kuratorium Oświaty w Opolu.

Czytaj więcej...

Szkolenia organizowane przez Fundację „Żyjmy Zdrowo”.

Drukuj
Opublikowano: 21 lipca 2017
Wpisany przez: Karolina Noga

Fundacja „Żyjmy Zdrowo”, realizując zadanie Ministerstwa Zdrowia z zakresu zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 zaprasza nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych i asystentów rodzinnych, pracowników służb mundurowych, głównie policji, służb miejskich oraz prokuratorów, lekarzy. do udziału w ogólnopolskim projekcie.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014