Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Podsumowanie Roku Szkoły w Ruchu

Drukuj
Opublikowano: 23 września 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

rsrSzanowni Państwo!

19 września 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego na warszawskiej Woli odbyło uroczyste podsumowanie działań realizowanych w ramach programu "Roku Szkoły w Ruchu". 

Czytaj więcej...

Festyn rekreacyjno sportowy „Rok Szkoły w Ruchu – Święto Rodzinki”

Drukuj
Opublikowano: 11 czerwca 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy realizując program „Roku Szkoły w Ruchu” w województwie opolskim, wspólnie z Radą Rodziców organizuje Festyn rekreacyjno–sportowy „Rok Szkoły w Ruchu – Święto Rodzinki”.

Jest to impreza skierowana do uczniów, ich rodziców, a także całej społeczności lokalnej. W programie znajdą się różnorodne zawody, konkursy i inne atrakcje integrujące społeczność lokalną wokół kultury fizycznej i sportu.

Festyn odbędzie się w dniu 13 czerwca 2014r. w Parku Miejskim w Leśnicy w godzinach 16.00-20.00.

W załączeniu program festynu.

Wojewódzki Dzień Aktywności Rodzinnej 9 maja 2014r.

Drukuj
Opublikowano: 30 maja 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek województwa opolskiego.

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Dniu Aktywności Rodzinnej realizowanym w ramach programu „Rok Szkoły w Ruchu".

Czytaj więcej...

"Rok Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim - podsumowanie

Drukuj
Opublikowano: 07 maja 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

DSC 33217 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie działań realizowanych w ramach programu Opolskiego Kuratora Oświaty "Roku Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim, które połączone było z WARZYWIADĄ – 2014 – imprezą sportową dla klas I-III szkół podstawowych miasta Opola. W uroczystości udział wzięli: Barbara Kamińska – członek Zarządu Województwa Opolskiego, Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, Rafał Rippel – Opolski Wicekurator Oświaty, a także znani opolscy sportowcy: Bartłomiej Bonk, Aida Bella, Jerzy Szczakiel, Wojciech Tyc, Janusz Trzepizur, Krzysztof Plaskota oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół województwa opolskiego.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursów organizowanych w ramach Programu „Rok Szkoły w Ruchu w województwie opolskim".

Drukuj
Opublikowano: 29 kwietnia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 kwietnia 2014 r. Komisja powołana przez Opolskiego Kuratora Oświaty dokonała oceny prac zgłoszonych na konkursy organizowane w ramach Programu „Rok Szkoły w Ruchu w województwie opolskim".

Poniżej zamieszczamy listę  laureatów poszczególnych konkursów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie "Roku Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim

Drukuj
Opublikowano: 29 kwietnia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

warzywiadarsr

Szanowni Państwo !

Uczniowie i nauczyciele szkół wszystkich typów naszego województwa aktywnie uczestniczyli bądź uczestniczą w różnych formach aktywności ruchowej poprawiając kondycję fizyczną i propagując zdrowy tryb życia w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2013/2014 – „Rokiem Szkoły w Ruchu”. Inaugurując go w ubiegłym roku, Kuratorium Oświaty w Opolu zaproponowało szereg działań wpisujących się w ideę tego Programu. Do jego realizacji przystąpiło w różnych formach oraz w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” ponad 200 szkół i placówek z terenu naszego województwa. W ogłoszonych konkursach wzięło udział kilkuset uczestników. Wyniki oraz laureatów konkursów publikujemy tutaj.

Jednocześnie informujemy, że podsumowanie „Roku Szkoły w Ruchu” w woj. opolskim połączone z wręczeniem nagród laureatom tegorocznych konkursów odbędzie się 7 maja 2014 r. o godz. 10:00 (środa) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków, przy ul. Sosnkowskiego 12 w Opolu w ramach WARZYWIADY – 2014 – imprezy sportowej dla klas I-III szkół podstawowych miasta Opola.                                                           

Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia

Drukuj
Opublikowano: 11 kwietnia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

plakat wdpstz11 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Popielowie odbył się Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia, w który zaangażowana była cała społeczność szkolna. Akcja ta jest jednym z elementów Programu „Rok Szkoły w Ruchu” w województwie opolskim oraz Programu Przeciwdziałania Wadom Postawu Ciała u Dzieci i Młodzieży Województwa Opolskiego.

Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia rozpoczął się we wszystkich klasach przygotowywaniem zdrowego śniadania -  kanapek oraz sałatek owocowych. Następnie uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, oraz wzięli udział w inscenizacji dotyczącej zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia - 11 kwietnia 2014 r.

Drukuj
Opublikowano: 07 kwietnia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół i placówek województwa opolskiego,

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Dniu Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia 11 kwietnia 2014 r. realizowanym w ramach programu „Rok Szkoły w Ruchu".

Czytaj więcej...

Wojewódzki Dzień Wiedzy o Zdrowiu 21 marca 2014 r. - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Namysłowie.

Drukuj
Opublikowano: 27 marca 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

zajawka21 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie im. Władysława Stanisława Reymonta odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Wiedzy o Zdrowiu. Zajęcia dla uczniów przygotowały i prowadziły panie:  Aleksandra Głowacka i Karolina Kuchczyńska–Rak – rehabilitantki, które na co dzień dbają o sprawność fizyczną uczniów namysłowskiej „4”. Uczestnicy zajęć  dowiedzieli się o podstawowych schorzeniach narządu ruchu oraz nieprawidłowych nawykach, które mogą powodować lub potęgować wady postawy. 

Czytaj więcej...

Wojewódzki Dzień Wiedzy o Zdrowiu 21 marca 2014 r.

Drukuj
Opublikowano: 20 marca 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek województwa opolskiego.

Opolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Dniu Wiedzy o Zdrowiu 21 marca 2014 r., realizowanym w ramach programu „Rok Szkoły w Ruchu”.

Zachęcamy wszystkie szkoły i placówki do udziału w tej akcji w ramach promocji zdrowego stylu życia. Forma i zakres podjętych działań zależą tylko i wyłącznie od Państwa inwencji. Jednocześnie mamy nadzieję, że proponowane działania na stałe wpiszą się w szkolną codzienność.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014