Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia

Drukuj
Opublikowano: 11 kwietnia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

plakat wdpstz11 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Popielowie odbył się Wojewódzki Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia, w który zaangażowana była cała społeczność szkolna. Akcja ta jest jednym z elementów Programu „Rok Szkoły w Ruchu” w województwie opolskim oraz Programu Przeciwdziałania Wadom Postawu Ciała u Dzieci i Młodzieży Województwa Opolskiego.

Dzień Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia rozpoczął się we wszystkich klasach przygotowywaniem zdrowego śniadania -  kanapek oraz sałatek owocowych. Następnie uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania, oraz wzięli udział w inscenizacji dotyczącej zdrowego stylu życia.

W trakcie zajęć na sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali  tańce z chustą animacyjną, taniec belgijski, pokaz rytmiki z piłką, występ cheerleaderek oraz trening wschodnich sztuk walki. Cała społeczność szkolna wzięła udział w zajęciach aerobiku, po czym uczniowie udali się na degustację przygotowanych przez siebie kanapek i sałatek. Dzień zakończył się  rozgrywkami w piłkę nożną klas IV – VI, a młodsi uczniowie pokonywali tor sprawnościowy w formie dziesięciu stacji w hali sportowej.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014