Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Warsztaty z zakresu innowacji pedagogicznej i eksperymentów w szkolnictwie zawodowym

Drukuj
Opublikowano: 09 października 2014
Wpisany przez: Maria Nowak

Z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty, w dniu 8 października 2014 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego kształcących w zawodach, z Panią Dorotą Igielską, Radcą w Departamencie Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Konferencja inaugurująca Rok Szkoły Zawodowców w woj. opolskim

Drukuj
Opublikowano: 13 listopada 2014
Wpisany przez: Rafał Rippel

DSC 54637 listopada 2014r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu odbyła się konferencja inaugurująca Rok Szkoły Zawodowców w woj. opolskim. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni: dyrektorzy szkół i placówek prowadzący kształcenie w zawodach, pracodawcy, przedstawiciele organów prowadzących, reprezentanci uczelni wyższych. Konferencję objął patronatem Marszałek Województwa Opolskiego.
 

Czytaj więcej...

Konferencja „Opieka nad dzieckiem z cukrzycą – szkolenie dla pracowników przedszkoli”

Drukuj
Opublikowano: 27 listopada 2014
Wpisany przez: Janusz Iwaniak

cukrzyca 224 listopada 2014 roku w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja dla pracowników przedszkoli województwa opolskiego pod hasłem „Opieka nad dzieckiem z cukrzycą”, zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, we współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Opolu, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Sekcją Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Konferencję otwarła Pani Halina Bilik, Opolski Kurator Oświaty, która w trakcie wystąpienia wskazała na potrzebę przekazania pracownikom przedszkoli wiedzy, na temat jednej z najczęstszych, przewlekłych chorób wieku rozwojowego, jaką jest cukrzyca.

Czytaj więcej...

Konferencja regionalna, Opole 2015

Drukuj
Opublikowano: 12 marca 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

               P10501804 marca 2015r. w sali konferencyjnej  Kuratorium Oświaty w Opolu przy ul. Mickiewicza 1 odbyła się ostatnia Konferencja Regionalna organizowana w ramach współpracy Kuratoriów Oświaty i projektu „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskimi i Erą Ewaluacji sp. z o.o. Konferencję poprowadzili trenerzy: Bogusława Bębnik oraz Stanisław Bobula.
 

Czytaj więcej...

„Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” - konferencja

Drukuj
Opublikowano: 22 kwietnia 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

 18 marca 2015r. w Gimnazjum nr 6 w Opolu odbyło się spotkanie poświęcone tegorocznym działaniom na rzecz projektu edukacyjnego pn. „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, realizowanego w kraju w ramach Programu Prewencji Pierwotnej (część Narodowego Programu Zwalczania Raka na lata 2006-2015), finansowanego przez ministra zdrowia.

Czytaj więcej...

Konferencja „Edukacja dla bezpieczeństwa. Zarządzanie kryzysowe”

Drukuj
Opublikowano: 31 marca 2015
Wpisany przez: Romuald Florczak

miniaturkaOpolski Kurator Oświaty,  Halina Bilik w dniu 27 marca 2015 r. wzięła udział  konferencji pn. „Edukacja dla bezpieczeństwa. Zarządzanie kryzysowe”,  w ramach której odbył się zorganizowany po raz pierwszy w  województwie: OPOLSKI PRZEGLĄD MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH. Organizatorem konferencji i przeglądu było Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Zespół Szkół w Tułowicach, który jednocześnie był gospodarzem obu imprez.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014