Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Lekcja z Mistrzem – „Trenuj z ZAKSĄ”

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

w f 610 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się lekcja wychowania fizycznego z zakresu mini piłki siatkowej z siatkarzami Młodej ZAKSY w roli głównej.

Zajęcia prowadziło 7 zawodników (Marcin Brzeziński, Karol Butryn, Robert Andrulewicz, Michał Superlak, Krzysztof Zapłacki, Łukasz Koziura, Piotr Nowakowski ), którzy przeprowadzili z uczniami rozgrzewkę, następnie przeszli do ćwiczeń doskonalących odbicia oburącz górne i dolne , był też czas na wypróbowanie swoich sił podczas ćwiczeń z nagrania piłki do rozgrywającego i przebicia przez siatkę. W części końcowej dzieci grały w rzucankę siatkarską, a zawodnicy ZAKSY sędziowali i kibicowali. Podsumowaniem zajęć był konkurs wiedzy o ZAKSIE, którego laureatami zostali Gerhard Włoch i Karolina Żygadło.

Czytaj więcej...

"Lekcja z Mistrzem" - Ewa Bugdoł

Drukuj
Opublikowano: 07 marca 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich brali udział w spotkaniu z najlepszą polską triathlonistką Ewą Bugdoł.

Pani Ewa jest trzykrotną mistrzynią Polski i brązową medalistką w Mistrzostwach Europy. W 2013 roku zdobyła I miejsce w zawodach triathlonowych Pucharu Świata na długim dystansie, który został rozegrany w Chinach. Jest również liderką światowego rankingu International Triathlon Union. Pani Ewa opowiadała o swojej karierze sportowej , która rozpoczęła się już w szkole podstawowej, a także o przygotowaniach do zawodów. Swoją bezpośredniością, życzliwością, skromnością podbiła serca całej społeczności szkolnej.

Ewa Bugdoł na spotkanie z uczniami przybyła na zaproszenie Krzysztofa Mehlicha polskiego lekkoatlety, mistrza Polski w biegu na dystansie 110 m przez płotki, olimpijczyka z Atlanty oraz Elwiry Morawiec - Bartczak - dyrektora szkoły.

Strona internetowa PSP-2 w Strzelcach Opolskich

Tydzień lekkiego tornistra w PSP nr 1 w Ozimku

Drukuj
Opublikowano: 19 lutego 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

W piątek 24 stycznia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ozimku odbył się uroczysty apel podsumowujący "Tydzień lekkiego tornistra w PSP nr 1 w Ozimku", w którym uczestniczyła cala społeczność szkolna.

W załączeniu przedstawiamy fragment prezentacji obrazującej działania podejmowane na co dzień w PSP-1 w Ozimku na rzecz zmniejszenia wagi tornistrów szkolnych.

Więcej informacji o Wojewódzkim dniu lekkiego tornistra znajdą Państwo w zakładce Rok Szkoły w Ruchu i stronie internetowej PSP-1 w Ozimku.

V Festiwal Kultury, Nauki i Sportu

Drukuj
Opublikowano: 13 lutego 2014
Wpisany przez: Robert Gwóźdź

Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzycach jest pomysłodawcą i organizatorem V Festiwalu Kultury, Nauki i Sportu, który odbędzie się w dniach 10 – 15.06.2014 r. na obiektach PG w Kościerzycach, PSP w Czepielowicach, PSP w Lubszy oraz PSP w Mąkoszycach.

Czytaj więcej...

"Lekcja z Mistrzem" - Władysław Kozakiewicz i Krzysztof Plaskota

Drukuj
Opublikowano: 21 stycznia 2014
Wpisany przez: Marek Wąsowski

17 stycznia 2014 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu w ramach „Lekcji z Mistrzem" brali udział w spotkaniu z Władysławem Kozakiewiczem.

Czytaj więcej...

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014