Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Wyniki VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej

Drukuj
Opublikowano: 28 kwietnia 2017
Wpisany przez: Halina Pilarz

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej , powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych  w poszczególnych kategoriach konkursu.

Gimnazja:

I miejsce:

Sebastian Stemplewski – Publiczne Gimnazjum nr 10 Dwujęzyczne w Opolu  w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu;

II miejsce:

Patrycja Dorosiewicz – Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu im. Generała Władysława Andersa  w Opolu;
Bartosz Chomiński -  Gimnazjum nr 4  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nysie;

III miejsce:

Barbara Kesler - Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Powstańców Śląskich  w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu;

Wyróżnienia:

Paulina Berini – Gimnazjum nr 4  w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nysie;
Agnieszka Kamińska - Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu im. Generała Władysława Andersa  w Opolu;
Leonard Świtoń - Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu im. Generała Władysława Andersa w Opolu;

Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce – nie przyznano;

II miejsce:

Bartosz Bednarski  – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach;
Anna Hamerla, Natalia Kozłowska  – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach;

III miejsce – nie przyznano;

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 26 maja 2017 r.o godz. 11.00 w Opolskim Ratuszu.

VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich - upływa termin zgłoszeń.

Drukuj
Opublikowano: 06 marca 2017
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państowo
Dyrektorzy i nauczyciele szkół gimnajzlnych i ponadgimnazjalnych
 
Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 marca 2017 r. upływa termin zgłoszeń do VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich. Szczegóły w zakładce: Konkursy/Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich. Zapraszamy do udziału.

Uroczyste podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich

Drukuj
Opublikowano: 25 maja 2016
Wpisany przez: Halina Pilarz

kresy 2016 3920 maja 2016 r. w sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich, podczas którego wręczono nagrody i dyplomy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom  oraz nauczycielom opiekunom. Organizatorem konkursu był Opolski Kurator Oświaty, współorganizatorem Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego, który był także jednym ze sponsorów nagród. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów przed Tablicą upamiętniającą  60-lecie eksrepatriacji Polaków ze Wschodu.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca tytułu laureata oraz finalisty Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich.

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2016
Wpisany przez: Joanna Wnuk

Opolski Kurator Oświaty informuje, że tytuł laureata Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich uzyskują uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii (gimnazjum/ponadgimnazjalne).

Tytuł finalisty uzyskują uczniowie, którzy zdobyli drugie miejsce w swojej kategorii (gimnazjum/ponadgimnazjalne).

Regulamin VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej

Drukuj
Opublikowano: 30 września 2015
Wpisany przez: Halina Pilarz

 

Regulamin VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjlanych województwa opolskiego w roku szkolnym 2015/2016.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich

Drukuj
Opublikowano: 25 maja 2015
Wpisany przez: Halina Pilarz

kresy 2015 1422 maja 2015 r. w sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich, podczas którego wręczono nagrody i dyplomy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz nauczycielom opiekunom. Organizatorem konkursu był Opolski Kurator Oświaty, współorganizatorem Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W uroczystości wzięli udział: Pani Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, Pani Maria Nowak – dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, Pani Joanna Kisielewska  – główny specjalista Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego, Pani Irena Kalita – Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich – Oddział Opole. Jury reprezentowali: Pani prof. dr hab. Barbara Kubis – pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego, Pani Beta Kwiatoń-Czernik – nauczyciel doradca metodyczny Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku, Celina Zając dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie, Krystyna Kulpa reprezentująca Klub Historyczny „Grota” w Opolu oraz Pan Janusz Berdzik – konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Czytaj więcej...

Wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich

Drukuj
Opublikowano: 30 kwietnia 2015
Wpisany przez: Halina Pilarz

W dniu 21 kwietnia 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty, która dokonała oceny prac nadesłanych w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich. W wyniku obrad komisja konkursowa ustaliła zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursu.

Czytaj więcej...

V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich

Drukuj
Opublikowano: 30 września 2014
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnanzjalnych
województwa opolskiego

Kuratorium Oświaty w Opolu organizuje V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Zapraszamy do udziału.

W załączeniu: regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zgoda przedstawiciela ustawowego ucznia na udział w konkursie, formularz zgłoszenia uczniów, którzy najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyli 18 lat.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014