Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Seminarium szkoleniowo-kontaktowe „Programowanie z eTwinning”. Opole 27-28 czerwca 2017 r.

Drukuj
Opublikowano: 31 maja 2017
Wpisany przez: Halina Pilarz

Szanowni Państwo,

Program eTwinning wspierając wprowadzoną przez MEN pilotażową akcję nauczania programowania na różnych etapach kształcenia ze szczególnym uwzględnieniem dzieci młodszych organizuje cykl seminariów szkoleniowo-kontaktowych „Programowanie z eTwinning”.

Kolejne seminarium z tego cyklu odbędzie się w Opolu w dniach 27-28 czerwca 2017 w Hotelu Mercure Opole, ul. Krakowska 57/59, 45-018 Opole.

Zapraszamy serdecznie nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnym seminarium eTwinning w ramach pilotażu programowanie.

Seminarium „Programowanie z eTwinning” jest połączeniem programowania – jednego z założeń reformy oświaty na lata 2016-2022 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w projektach eTwinning. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów, początkujących w Programie eTwinning, chcących rozpocząć współpracę z inną polską szkołą wykorzystując TIK, Internet, dostępne aplikacje internetowe i platformy eTwinning. Udział w sesjach warsztatowych pomoże osobom początkującym w programowaniu we wprowadzeniu tej tematyki podczas zajęć lekcyjnych z różnych przedmiotów i na różnych poziomach kształcenia.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH działań:

1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie na stronie http://konferencje.frse.org.pl/Opole2017 i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila).

Program seminarium jest dostępny w zakładce PROGRAM na stronie http://konferencje.frse.org.pl/Opole2017

Zapewniamy uczestnikom seminarium wyżywienie i materiały szkoleniowe (na koszt organizatorów), a osobom spoza Opola gwarantujemy nocleg w dniu 27 czerwca 2017 w pokoju dwuosobowym wraz ze śniadaniem, także na koszt organizatorów (prosimy o zaznaczenie tej opcji w formularzu zgłoszeniowym). Na zakończenie wręczane będą certyfikaty.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci kablem ew. WIFI.

Tematyka warsztatów:

1. Warsztat dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej początkujących w programowaniu; kodowanie, programowanie bez komputera dla najmłodszych.

2. Programowanie z wykorzystaniem aplikacji internetowych np. Balti.

3. Wyszukiwanie algorytmów w życiu codziennym oraz przykłady myślenia algorytmicznego. We wstępnej nauce programowania takie podejście ma na celu kształtowanie i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów. Po dawce programowania bez komputera uczestnicy będą mieli okazję poznania środowiska Scratch i zrealizowania w nim swojego pierwszego projektu.

4. Narzędzia internetowe programu eTwinning: eTwinning Live i TwinSpace Więcej informacji oraz zapisy na stronie seminarium http://konferencje.frse.org.pl/Opole2017

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 19 czerwca 2017.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014