Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

XXXVII Turniej BwRD województwa opolskiego rozstrzygnięty

Drukuj
Opublikowano: 12 maja 2014
Wpisany przez: Romuald Florczak

Już po raz 37 w dniu 10 maja 2014 r. w Opolu odbył się etap wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego współorganizatorem jest Kuratorium Oświaty w Opolu. Gospodarzem tegorocznej imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 w Opolu, w której przeprowadzono część pisemną konkursu. Część praktyczna rozegrana została w nowootwartym opolskim Miasteczku Ruchu Drogowego.

W Turnieju wzięło udział 26 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego. W kategorii szkół podstawowych najlepszą okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, a w kategorii gimnazjów reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu. Wszystkim laureatom puchary wręczył wicemarszałek województwa opolskiego pan Tomasz Kostuś. Na wręczeniu nagród obecna była Opolska Kurator Oświaty pani Halina Bilik, która wręczyła zdobywcom trzeciego miejsca, ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Opolu, puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w finale ogólnopolskim Turnieju, który odbędzie się w ZSP w Czarnej (woj. podkarpackie) w dniach 1-3 czerwca 2014 roku.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014