Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

II Opolska WARZYWIADA 2015

Drukuj
Opublikowano: 25 czerwca 2015
Wpisany przez: Rafał Rippel

Sportowa rywalizacja, wyśmienici goście, duże emocje, to tylko niektóre elementy składające się na pierwszą imprezę sportową, pod hasłem: „Warzywiada 2015”.

19 czerwca uczniowie z 16 opolskich szkół podstawowych wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu. Olimpiada  odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Opolu, w której uczestnicy mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach, wśród których warto wymienić m.in. owocowe kręgle, sztafetę z bananem, łapanie złodzieja owoców czy wyprawę do rajskiego sadu. Każdą szkołę reprezentowało dzwudziestu przedstawicieli, których duch rywalizacji sportowej nie opuszczał przez cały czas trwania imprezy. Swoim faworytom kibicowało wielu uczniów zasiadających na trybunach, a wszystkich uczestników olimpiady było ponad 300.

Pani Agnieszka Zagola – Dyrektor OT ARR w Opolu  oficjalnie dokonała ceremoniału otwarcia imprezy, podkreślając cel i realizację programu „Owoce i warzywa w szkole” w ramach strategii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odbyło się również uroczyste wywieszenie flagi i olimpijskie ślubowanie. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Samorządu Województwa Opolskiego – Panowie Wicemarszałkowie Antoni Konopka i Grzegorz Sawicki oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta. O wysokiej randze imprezy świadczy również obecność autorytetów sportowych z pierwszych stron gazet: Jerzy Szczakiel, Krzysztof Siemion, Wojciech Tyc, Janusz Trzepizur Paulina Rześniowiecka i Jacek Chochorowski - Polscy Olimpijczycy, Mistrzowie Świata i Europy - osoby, które wniosły bardzo duży wkład w rozwój polskiego sportu. Miło było popatrzeć jak dzieci fascynowały się sportowcami, którzy częstowali ich porcjami owocowo-warzywnymi i mieli możliwość otrzymać autograf z dedykacją.

Reprezentanci szkół prowadzili zacięty bój o zwycięstwo w rywalizacjach sportowych pod okiem opolskich sportowców, a liczne konkurencje sportowe prowadzone były przez Pana Mirosława Śnigórskiego oraz Pana Ryszarda Marcinów – znane wszystkim z życia sportowego Opolszczyzny persony. Emocje podczas rywalizacji podtrzymywane były głośnym  dopingiem kibiców wszystkich drużyn.

Stoisko Agencji Rynku Rolnego reprezentowane przez: Beatę Budrewicz, Martę Kwoczek, Katarzynę Pasternak oraz Agnieszkę Kucharuk obfitowało w owoce i warzywa nie tylko na paterach, ale również w formie owocowych kresek malowanych na twarzach uczestników.           

Pomalowane buzie, torby z nagrodami, dyplomy, sprzęt sportowy i zdrowy duch sportowej rywalizacji sprawiły, że wszyscy uczestnicy jak i organizatorzy spójnie uznali „Warzywiadę 2015” za bardzo udaną!

            Mamy nadzieję, że wspólne działania reprezentantów różnych resortów w ramach profilaktyki zdrowia zaowocują w przyszłości witalnością naszych najmłodszych, a aktywne uczestnictwo dzieci w programie „Owoce i warzywa w szkole” na trwałe zmieni ich nawyki żywieniowe.

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014