Strona, którą oglądasz jest stroną archiwalną.

Od dnia 21 sierpnia zapraszamy na nową stronę Kuratorium Oświaty w Opolu

www.kuratorium.opole.pl

Etap centralny Olimpiady Tematycznej i Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego im. majora Marka Gajewskiego”

Drukuj
Opublikowano: 05 czerwca 2017
Wpisany przez: Romuald Florczak

               W dniach 1-3 czerwca 2017r. w Warszawie, zostały rozegrane zawody finałoweX edycji Olimpiady Tematycznej oraz XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pn. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

                W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą tegorocznego Konkursu został uczeń Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie, Marcel Isalski, opiekun Liliana Raszka-Niemiec, nauczyciel historii w Zespole Szkół w Prudniku.

 Foto: Marcel Isalski -zwycięzca XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”, oraz Liliana Raszka- Niemiec-opiekun.


                Miłym akcentem uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Podchorążówce na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, było uhonorowanie dr Przemysława Paradowskiego, nauczyciela historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie medalem Pro Patria za dotychczasowe osiągnięcia w Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

 

                Więcej informacji oraz protokoły końcowe etapu centralnego można znaleźć na stronach internetowych organizatorów: Olimpiady i Konkursu.

 

Kuratorium Oświaty w Opolu 2012-2014